مازراتی سوپراسپرت MC20، با سقف شیشه‌ای هوشمند جمع شونده – مدل MC20 Cielo

0

سال ۲۰۲۰ برای همه در سراسر جهان، سال دشواری بود، اما نکات مثبتی نیز وجود داشت (برای از ما بهتران البته!) مازراتی MC20 یکی از آنها بود که نشانگر بازگشت مازراتی به بخش واقعی سوپراسپرت بود!

مدل MC20 Cielo یک نسخه تازه و نسخه کانورتیبل موردانتظار سوپرکوپه مازراتی است.

Cielo در ایتالیایی یعنی آسمان و اتفاقا همنی «آسمان» چیزی است که صاحبان سیلو از روی صندلی راننده به راحتی می‌بینند و لذت می‌برند. چرا که این خودرو از سقف شیشه‌ای جمع شونده استفاده می‌کند تا مناظر آسمان را بدون برخورد باد به صورت سرنشین‌ها ارائه دهد. باز یا بسته شدن سقف، فقط ۱۲ ثانیه طول می کشد.

اگر راننده از این منظره ​​خسته شود، مثلا به دلیل تابش بیش از حد نور خورشید، به سادگی می تواند روی صفحه نمایش لمسی مجهز به اندروید ۱۰.۳ اینچی را تپ کند و شیشه هوشمند کریستال مایع پراکنده پلیمری (PDLC) بلافاصله مات می‌شود و دلخواه او می‌شود.

فراتر از سقف جدید، MC20 Cielo انحنای اغواکننده مدل‌های قبلی را حفظ می‌کند، اما متأسفانه یک «خالکوبی» روی بدنه قسمت موتور خود دارد. البته می‌توان به مازراتی سفارش داد که این طراحی را حذف کند.

از قدرت  موتور نتتونوی هر چه بگوییم کم گفته‌ایم، چرا که شاهکاری است در حد و اندازه زیبایی خود خودرو. این موتور ۶۲۱ اسب بخار و ۷۳۰ نیوتن متر نیرو دارد. این موتور ۳.۰ لیتری V6 با کمک توربوشارژرهای دوقلو مازراتی به خودرو توان می‌دهد و وزنش هم ۶۵ کیلوگرم نسبت به مدل قبلی کمتر شده است.

زمان رسیدن این خودرو از صفر به ۱۰۰ کیلومتر تنها ۳ ثانیه است. و در ۹.۲ ثانیه می‌تواند به ۲۲ کیلومتر برسد و حداکثر سرعت آن ۳۲۰ کیلومتر در ساعت است.

این خودرو همچنین دارای سیستم تعلیق دو شاخه‌ای قابل تنظیم با سیستم تنظیم ارتفاع اختیاری است.

مدل سیلو یک دوربین جدید ۳۶۰ درجه، ترمز اضطراری خودکار و اطلاعات علائم راهنمایی و رانندگی را به عنوان بخشی از مجموعه کمک راننده دارد. همچنین شامل سنسورهای پارک، دوربین دید عقب و نظارت بر نقاط کور است.

سیستم صوتی پریمیوم ۱۲ بلندگویی Sonus Faber به طور خودکار تنظیم زمان،همگام‌سازی و سطوح صدا را با توجه به باز یا بسته بودن در انجام می‌دهد.

تونل مرکزی مجموعه‌ای از کنترل ها از جمله انتخابگر لمسی جدید برای پنج حالت رانندگی را در خود جای داده است.

انتظار می‌رود که قیمت آن بیشتر از ۲۱۲ هزار دلار مدل کوپه MC20 باشد.

منبع: مازراتی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.