جک دروسی مدیرعامل توییتر لپ‌تاپ شخصی ندارد!

1

اگر شما بنیان‌گذار یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا و مدیرعامل یک شرکت غول در دره سیلیکون‌ولی باشید؛ می‌توانید بدون لپ‌تاپ شخصی کاری انجام دهید؟

اما جک دروسی، مدیرعامل توییتر می‌تواند!

دروسی در روز جمعه به وقت محلی در شهر سیدنی استرالیا حاضر شد تا درباره اقدامات و فعالیت‌های شرکت‌اش برای مقابله با اخبار جعلی و ترول‌ها(اوباش اینترنتی) صحبت کند. همین‌طور، دورسی تلاش کرد درباره فعالیت‌های تویتتر برای بهبود مهم‌ترین ارتباطات و مکالمات جهان توضیحاتی بدهد.

شکل‌‌گیری مکالمات مهم و مثبت سازنده در شبکه‌های اجتماعی یک خواست عمومی دنیا است که از توییتر انتظار می‌رود. مکالماتی که روی بهبود زندگی انسان‌ها و ساخت جهان بهتری تاثیرگذار باشند.

اما یک سوال ساده حاشیه‌ای و پاسخ دورسی تبدیل به مهم‌ترین اتفاق این سخنرانی شد.

من لپ‌تاپ ندارم!

از مدیرعامل توییتر درباره اقدامات امنیتی روی لپ‌تاپ‌اش و به‌خصوص دوربین لپ‌تاپ سوال می‌شود. هنوز همه ماجرای چسب‌های روی دوربین لپ‌تاپ مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک را فراموش نکردیم.

حاضران می‌خواستند بدانند جک دورسی هم روی دوربین لپ‌تاپ‌اش چسب زده است؟ اصلا شایعاتی که درباره شنود و ردگیری توسط لپ‌تاپ‌ها مطرح است تا چه اندازه واقعیت دارد؟

اما پاسخ مدیرعامل توییتر همه را شوکه کرد: «من لپ‌تاپ ندارم!»

سالن در سکوت و بهت فرو رفت و تا یک خبرنگار در ردیف اول سالن شروع به خندیدن نکرد؛ همه حاضران در شوک به سر می‌بردند. جواب دورسی شوخی یا طنز نبود و خیلی جدی بیان شد.

جک دورسی احساس کرد باید بیشتر توضیح بدهد:

«من همه کارهایم را روی گوشی انجام می‌دهم. برایم مهم است اعلان‌ها را خاموش کنم و در هر زمان تنها یک اپلیکیشن در حال اجرا داشته باشم که بتوانم روی این اپ تمرکز کنم به جای اینکه هر چیزی روی لپ‌تاپ پیش‌روی من باشد.»

جک این موضوع را هم توضیح داد که زیاد اهل تایپ کردن نیست و ترجیح می‌دهد دستورات‌اش را با صدای بلند بخواند. احتمالا منظور دورسی استفاده از بلندگوهای هوشمند و دستیارهای صوتی دیجیتالی بوده است.

همین‌طور، می‌توان تصور کرد بیشتر کارهای اداری‌اش را شفاهی و کلامی انجام می‌دهد و زیاد نیازی به تایپ نامه‌های مدیریتی ندارد.

دورسی یک مدیرعامل ۴۱ ساله است و چندان هم جوان نیست. در این سن، بسیار سخت است همه کارهایت را با یک اسمارت‌فون انجام دهید ولی بنیان‌گذار توییتر موفق به انجام‌اش شده است.

منبع

 
1 نظر
  1. مهسا می گوید

    این جمله اش بی نظیر بود :
    «من همه کارهایم را روی گوشی انجام می‌دهم. برایم مهم است اعلان‌ها را خاموش کنم و در هر زمان تنها یک اپلیکیشن در حال اجرا داشته باشم که بتوانم روی این اپ تمرکز کنم به جای اینکه هر چیزی روی لپ‌تاپ پیش‌روی من باشد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.