توییتر می‌خواهد با ردگیری رفتار کاربران مانع انتشار توییت‌های توهین‌آمیز شود

0

توییتر می‌خواهد تغییرات گسترده‌ای در نحوه کارکرد تعاملات کاربران و به ویژه ریتوییت‌ها به وجود بیاورد.

در گذشته، توییتر بیشتر روی فهم و درک محتوای توییت‌ها تمرکز داشته و روزانه هزاران توییت نامناسب را جست‌وجو، ارزیابی و فیلتر می‌کرد. الگوریتم‌های این شبکه اجتماعی نیز براساس تحلیل محتوای توییت‌ها و ریتوییت‌ها کار می‌کردند.

اما این شبکه اجتماعی روز سه‌شنبه این هفته اعلام کرد، علاوه بر محتوای توییت‌ها می‌خواهد رفتار کاربران در توییت کردن یا ریتوییت و مکالمات برقرار شده را نیز پایش و ردگیری کند.

اگر توییتر متوجه شود رشته‌ای از توییت‌های نامناسب و نقض‌کننده قوانین این شبکه اجتماعی را منتشر کردید یا همانند افراد نادان دارید به سرعت توییت‌هایی بی‌معنی و نامفهوم می‌نویسید؛ سعی می‌کنند این توییت‌ها را حذف کند.

جک دروسی، مدیرعامل توییتر در ماه مارس پیرامون این تغییرات صحبت کرده بود و آن را بزرگ‌ترین به‌روزرسانی برای سالم نگه داشتن محیط توییتر برشمرد.

رفتار کاربر به جای محتوای توییت

توییتر برای یافتن افراد مشکل‌دار در توییتر می‌خواهد از چند قاعده پیروی کند. مثلا افرادی که دارای فالورهای زیادی هستند که حساب کاربری‌شان مسدود شده یا توییت‌های نامناسب و حذف شده دارند؛ از سوی توییتر زیر نظر گرفته می‌شوند.

همین‌طور، افرادی که تعداد زیادی حساب کاربری با یک آدرس IP ایجاد کرده باشند یا حساب‌های کاربری‌شان شبیه و نزدیک به حساب‌های کاربری مسدود شده دیگران باشد؛ باز هم در سیستم جدید توییتر ردگیری شده و رفتارشان زیر ذره‌بین قرار دارد.

جک دورسی به وضوح این تغییر استراتژی توییتر را توضیح می‌دهد:

«در گذشته اقدام‌های ما براساس محتوا بود ولی داریم بیشتر به سوی ارزیابی رفتارهای کاربران می‌رویم. در سیستم جدید رفتارها بیشتر دنبال می‌شوند.»

توییتر گزارش داده این تغییرات به طور آزمایشی موجب کاهش ۸ درصدی توییت‌ها و ریتوییت‌های نامناسب و توهین‌آمیز شدند. در جست‌وجوها نیز شاهد کاهش ۴ درصدی گزارش‌های توهین‌آمیز بودند.

توییتر معتقد است کمتر از یک درصد کل کاربران توییتر اقدام به نوشتن و انتشار توییت‌های توهین‌آمیز می‌کنند و تغییر الگوریتم‌ها از محتوای توییت‌ها به رفتار کاربران و توییت‌کننده‌ها می‌تواند این یک درصد را هم کاهش دهد.

توییتر به طور مرتب در حال به‌روزرسانی الگوریتم‌های محتوایی خود برای پاک‌سازی محیط این شبکه اجتماعی از توییت‌ها و ریتوییت‌های توهین‌آمیز یا آزاردهنده است.

مدیران توییتر اعلام کردند این تغییرات نقطه پایانی نخواهد بود و به طور مداوم در حال حرکت به سوی جلو و برداشتن گام‌های بیشتری برای مقابله با توییت‌های توهین‌آمیز هستند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.