سرانجام پس از سال‌ها انتظار، اپل از ویژگی Digital Health در iOS 12 رونمایی می‌کند

0

سال‌ها است کارشناسان و مردم از سازندگان دو سیستم‌عامل غالب دنیای موبایل، گوگل و اپل انتظار دارند اپلیکیشن‌ها و تنظیماتی برای بهبود سلامت دیجیتالی کاربران و جوانان منتشر کنند.

گوگل در رویداد Google I/O ماه می از ویژگی Digital Health در اندروید P رونمایی کرد. قابلیتی که اجازه می‌دهد کاربران میزان مصرف و تعداد ساعت‌های استفاده از یک اپلیکیشن را مشاهده و برخی تنظیمات محدودکننده برای مقابله با اعتیاد به گوشی اعمال کنند.

حالا، گزارش‌های غیررسمی منتشر شده پیرامون سیستم‌عامل iOS 12 اپل هم از وجود چنین قابلیتی حکایت دارند.

سایت بلومبرگ گزارش داده اپل در مراسم WWDC امسال که فردا در کالیفرنیا برگزار می‌شود؛ از مجموعه‌ای ویژگی مرتبط با سلامت دیجیتالی رونمایی خواهد کرد. این ابزارها بعدا به عنوان بخشی از سیستم‌عامل iOS 12 روی دستگاه‌های آیفون و آیپد قابل استفاده هستند.

ظاهرا این ابزارها در قالب یک منوی جدید واقع در بخش Settings سیستم‌عامل iOS 12 ظاهر خواهند شد.

کاربران با کمک ابزارهای Digital Health می‌تونند تعداد ساعت‌های استفاده از گوشی و همین‌طور تعداد دفعات باز کردن قفل گوشی آیفون یا آیپد را مشاهده کنند.

برخی شایعات می‌گویند ابزارهای Digital Health اپل نه تنها برای آیفون و آیپد، بلکه امکان استفاده از دستگاه‌های دیگر مانند اپل تی‌‌وی، اپل واچ و سیستم‌های مک را فراهم می‌کند.

اپل تا کجا پیش می‌رود؟

گزارش‌های منتشر شده درباره ویژگی Digital Health اپل مشخص نکردند آیا این ابزارها امکان محدودسازی استفاده از دستگاه یا جلوگیری از لاگین و غیرفعال کردن اعلان‌ها در ساعت‌هایی خاص را می‌دهند یا خیر!

جنبش استفاده از ابزارهای سلامت دیجیتالی در میان شرکت‌های فناوری دره سیلیکون به راه افتاده و بسیاری از آن‌ها به طور جدی خطر اعتیاد به صفحه‌نمایش یا برخی اپلیکیشن‌ها را احساس کردند.

این شرکت‌ها در صدد هستند با الگوها و ابزارهایی بتوانند میزان استفاده کاربران از دستگاه‌ها را کنترل و مدیریت کنند.

همیشه منتقدان اپل بیان می‌کردند که این شرکت هرگز ابزاری برای محدودسازی استفاده از تلفن همراه یا تبلت و همین‌طور کاهش وابستگی به این دستگاه‌ها عرضه نخواهد کرد چون به طور غیر مستقیم موجب ضرر و زیان خودش می‌شود.

حالا باید دید اپل چگونه ابزارها و ویژگی‌های Digital Health را در iOS 12 پیاده‌سازی کرده و تا چه اندازه امکان مسدودسازی و محدودسازی به کاربران می‌دهد!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.