تصاویر مفهومی از آیپد پرو جدید با طراحی بدون حاشیه، Face ID و اپلیکیشن‌های مالتی‌تسکینگ

0

طراحی به نام Álvaro Pabesio که قبلا یک طراحی مفهومی برای «macOS 11» نازک ارایه کرده بود و با استقبال و هیجان جامعه کاربران اپل روبرو شد؛ حالا طراحی مفهومی برای iPad Pro جدید اپل منتشر کرده است.

این طراحی که شاید رویاها و انتظارات کاربران از آیپد جدید اپل باشد؛ همان زبان طراحی و المان‌های آیفون X را قرض گرفته است و از فناوری‌هایی مانند Face ID، قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌های مالتی‌تسکینگ سود می‌برد.

یک آیپد پرو بدون حاشیه و بسیار نازک با لبه‌هایی گرد که صفحه‌نمایش را بزرگ‌تر از معمول نشان می‌دهد.

تا کنون، چندین طراحی مفهومی برای محصول آیپد پرو ۲۰۱۸ اپل منتشر شده است ولی به نظر می‌رسد طراحی آقای Pabesio زیباتر و دقیق‌تر است.

این طراحی یک نمایشگر تقریبا بدون حاشیه با صفحه‌نمایشی به اندازه ۱۱.۹ اینچ را نشان می‌دهد که از روی آیپد پرو ۱۰.۵ اینچ الهام گرفته شده است. نرخ ریفرش صفحه‌نمایش ۱۲۰ هرتز و شفافیت تصویر آن ۸۰۰ نیت پیش‌بینی شده است.

طبیعی است که در لبه‌های این محصول یا حاشیه پایین شاهد هیچ‌گونه کلیدی از جمله کلید هوم نیستیم. در بالای صفحه‌نمایش هم از بریدگی notch آیفون X خبری نیست؛ یک آرزوی دیگر کاربران که در این طراحی پیاده‌سازی شده است.

Face ID و True Depth جدید

در این طراحی از Face ID و دوربین‌های نسل دوم True Depth برای تشخیص چهره کاربران استفاده شده است. تصور آقای Pabesio این است که اپل در آیپد پرو ۲۰۱۸ از سیستم تشخیص چهره ارتقایافته‌ای نسبت به آیفون X بهره می‌برد که دیگر نیازی به بریدگی صفحه‌نمایش نیست.

این سیستم می‌تواند چهار چهره را به طور همزمان تشخیص دهد، محدوده وسیع‌تری را پوشش داده و به طور افقی کار می‌کند.

دیگر تغییر بزرگ در این آیپد پرو مفهومی؛ استفاده از دوربین‌های عقبی ۱۲ مگاپیکسلی با مود پرتره برای اولین بار در این دستگاه‌ها است. در پنل پشتی یک محوطه شیشه‌ای جداگانه طراحی شده که کنتراست رنگ تیره‌تری هم نسبت به آیفون X دارد.

ویژگی دیگر آیپد پرو نسل جدید می‌تواند استفاده از اپلیکیشن‌های آیفون به صورت مالتی‌پلکسینگ باشد. این اپ‌ها خیلی نرم و تمیز روی اپ‌های دیگر ظاهر شدند و کاربران می‌توانند همزمان با آن‌ها تعامل برقرار کنند.

نظر شما درباره این آیپد پرو چیست؟ گوشه‌های گرد و نمایشگر بدون حاشیه آن را می‌پسندید؟ نظرتان درباره Face ID و قابلیت‌های مالتی‌تسکینگ چیست؟

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.