گالری عکس: پل زیبایی در ویتنام که شبیه افسانه‌های اربات حلقه‌ها است

0

دو دست بزرگ متعلق به یک غول سنگی پلی را معلق در هوا نگه داشته‌اند تا عابران پیاده از روی آن رد شوند.

اگر شما این جمله را جایی بخوانید؛ شاید تصور کنید مربوط به یکی از بخش‌های افسانه ارباب حلقه‌ها است یا از داستان‌های تخیلی کودکان بیرون کشیده شده است ولی این پل در خارج از شهر دانانگ ویتنام واقع شده و به تازگی‌ گردشگران می‌توانند روی آن قدم بگذارند.

دانانگ یک شهر بندری بزرگ در سواحل جنوب مرکزی ویتنام است. این شهر در دهانه رود هان و در ساحل دریای جنوبی چین قرار دارد. پل Golden Bridge حدود ۱۴۰۰ متر بالاتر از سطح دریا و در تپه Ba Na ساخته شده است.

این پل بسیار زیبا طراحی شده است و مناظر اطراف آن؛ شگفتی این منظره را دو چندان می‌کنند. طول این پل حدود ۱۵۰ متر است و در کناره‌های آن گل‌های لوبلیای بنفش رنگ کاشته شده است.

طراحی این پل توسط شرکتی به نام TA Landscape Architecture انجام شده است. دست‌های غول‌پیکر این پل سنگی به نظر می‌رسند ولی در حقیقت اصلا سنگی نیستند.

این دست‌ها از جنس فولاد و آهن هستند. شرکت طراح، ابتدا سکلت این دست‌ها را طراحی و پیاده‌سازی کرده و بعد با فولاد قالب می‌دهد. در انتها، روی این فولاد روکشی از فایبرگلاس کشیده شده تا طبیعی به نظر برسند.

طراحی و ساخت این پل حدود یک سال طول کشیده است و اکنون به روی گردشگران و بازدیدکنندگان باز است.

کشور ویتنام و شهرهای مختلف این کشور در سال‌های اخیر با موج فزاینده‌ای از گردشگران روبرو شدند و دولت این کشور را مجاب کرده تا سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری روی بخش‌های مختلف از جمله پل طلایی داشته باشد.

براساس تخمینی که زده شده، حدود ۱.۵ میلیون گردشگر به طور سالیانه از این منطقه بازدید کنند و البته پیش‌بینی می‌شود گردشگران بیشتری از ویتنام بازدید کنند.

در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری از این پل زیبا را تماشا کنید:

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.