این کاور موبایل همانند ایربگ می‌تواند از صدمه دیدن اسمارت‌فون‌ جلوگیری کند

0

اگر جزو افرادی هستید که ماهی چند بار گوشی تلفن همراه از دست‌تان رها شده و به زمین پرت می‌شود؛ می‌توانید به آینده خوش‌بین و منتظر ورود ایربگ‌هایی برای جلوگیری از شکستگی و صدمه دیدن اسمارت‌فون‌‌تان باشید.

ضربه و شکستگی ناشی از برخورد با زمین یا اجسا سخت بر اثر پرتاب و رها شدن گوشی تلفن همراه؛ عمده‌ترین آسیب و خطر برای این دستگاه‌ها است و سازندگان اسمارت‌فون‌ها هر سال هزینه‌های زیادی صرف تحقیق و توسعه روش‌ها و موادی می‌کنند که آسیب‌ها را کاهش دهد.

اما شاید جالب‌ترین طرح را یک دانشجوی آلمانی به نام Philip Frenzel داده باشد. ایده او می‌تواند در هزینه، وقت و استرس کاربران سراسر جهان صرفه‌جویی کند.

این دانشجوی رشته مهندسی یک کاور برای گوشی‌های تلفن همراه ساخته که همانند ایربگ خودروها عمل می‌کند. هنگامی که گوشی تلفن همراه از دست رها می‌شود و در هوا معلق است تا به زمین برخورد کند؛ این کاور سریعا باز شده و چنگال‌های آن مانع از برخورد گوشی به زمین می‌شوند.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

ایده‌ای خلاقانه که هنوز جای کار دارد

تا کنون، کاورها و کیس‌های متنوع و زیادی برای کاهش ضربه و آسیب گوشی تلفن همراه وارد بازار شدند ولی کاور پیشنهادی فلیپ با نام AD (مخفف active dampening) متفاوت نشان داده است.

کاربران در هنگام کار با گوشی تلفن همراه، متوجه این کاور و چنگال‌های جمع شده او نمی‌شود. شاید مقداری حجم و ضخامت گوشی بیشتر شده باشد ولی کارایی آن چندان تحت تاثیر این کاور قرار نمی‌گیرد. اما وقتی گوشی پرت شود؛ چنگال‌ها به طور خودکار باز شده و مانع اصابت گوشی به زمین می‌شوند.

هنوز توضیحات زیادی درباره کاور AD به رسانه‌ها گفته نشده است. اینکه این کاور چگونه طراحی شده یا چگونه نسبت به پراب از ارتفاع حساس است و پس از چند ثانیه یا صدم ثانیه چهار چنگک آن باز می‌شوند.

فیلیپ برای این ایده و طراحی‌اش، جایزه German Mechatronics Society را برده است و احتمالا محصول‌اش از ماه آینده روی سایت‌هایی مانند Kickstarter عرضه می‌شود. فلیپ دانشجوی دانشگاه آلن یونیورسیتی است.

احتمالا باید منتظر یک مدل بهتر و بهبود یافته‌ای از این کاور باشیم تا در بازار قابل عرضه باشد. قیمت نهایی آن هم می‌تواند برای کاربران مهم باشد.

به نظر شما، چنین کاوری می‌تواند مشکل پرتاب اسمارت‌فون‌های گران‌قیمت و شکسته شدن شیشه و بدنه‌شان را حل کند. شما تمایل به خرید این کاور دارید؟

منبع

   

پستهای اخیر

حالا دیگر کاربران نسخه دسکتاپ اسپاتیفای هم می‌توانند قطعات موسیقی را دانلود کنند تا آفلاین از طریق…

اسپاتیفای مدت‌هاست که شیوه گوش کردن به موسیقی را تغییر داده است و به کمک آن می‌شود به صورت قانونی و بدون نقض کپی رایت به اقیانوسی از موسیقی‌ گوش کرد. البته ما کاربران ایرانی هنوز از عهد آنالوگ و دانلود بیرون نیامده‌ایم. یعنی هنوز همان…

اطلاعات عمومی کاربران کلاب‌هاوس به صورت تجمیع‌شده منتشر شد: انتشار رایگان اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون…

برخی منابع از جمله سایت CyberNews که معمولا اخبار هک و رخدادهای امنیتی فضای مجازی را منتشر می‌کنند؛ از انتشار رایگان و آزاد اطلاعات عمومی کاربران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس شامل اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر خبر داده‌اند. این اطلاعات…

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.