این کاور موبایل همانند ایربگ می‌تواند از صدمه دیدن اسمارت‌فون‌ جلوگیری کند

0

اگر جزو افرادی هستید که ماهی چند بار گوشی تلفن همراه از دست‌تان رها شده و به زمین پرت می‌شود؛ می‌توانید به آینده خوش‌بین و منتظر ورود ایربگ‌هایی برای جلوگیری از شکستگی و صدمه دیدن اسمارت‌فون‌‌تان باشید.

ضربه و شکستگی ناشی از برخورد با زمین یا اجسا سخت بر اثر پرتاب و رها شدن گوشی تلفن همراه؛ عمده‌ترین آسیب و خطر برای این دستگاه‌ها است و سازندگان اسمارت‌فون‌ها هر سال هزینه‌های زیادی صرف تحقیق و توسعه روش‌ها و موادی می‌کنند که آسیب‌ها را کاهش دهد.

اما شاید جالب‌ترین طرح را یک دانشجوی آلمانی به نام Philip Frenzel داده باشد. ایده او می‌تواند در هزینه، وقت و استرس کاربران سراسر جهان صرفه‌جویی کند.

این دانشجوی رشته مهندسی یک کاور برای گوشی‌های تلفن همراه ساخته که همانند ایربگ خودروها عمل می‌کند. هنگامی که گوشی تلفن همراه از دست رها می‌شود و در هوا معلق است تا به زمین برخورد کند؛ این کاور سریعا باز شده و چنگال‌های آن مانع از برخورد گوشی به زمین می‌شوند.

ایده‌ای خلاقانه که هنوز جای کار دارد

تا کنون، کاورها و کیس‌های متنوع و زیادی برای کاهش ضربه و آسیب گوشی تلفن همراه وارد بازار شدند ولی کاور پیشنهادی فلیپ با نام AD (مخفف active dampening) متفاوت نشان داده است.

کاربران در هنگام کار با گوشی تلفن همراه، متوجه این کاور و چنگال‌های جمع شده او نمی‌شود. شاید مقداری حجم و ضخامت گوشی بیشتر شده باشد ولی کارایی آن چندان تحت تاثیر این کاور قرار نمی‌گیرد. اما وقتی گوشی پرت شود؛ چنگال‌ها به طور خودکار باز شده و مانع اصابت گوشی به زمین می‌شوند.

هنوز توضیحات زیادی درباره کاور AD به رسانه‌ها گفته نشده است. اینکه این کاور چگونه طراحی شده یا چگونه نسبت به پراب از ارتفاع حساس است و پس از چند ثانیه یا صدم ثانیه چهار چنگک آن باز می‌شوند.

فیلیپ برای این ایده و طراحی‌اش، جایزه German Mechatronics Society را برده است و احتمالا محصول‌اش از ماه آینده روی سایت‌هایی مانند Kickstarter عرضه می‌شود. فلیپ دانشجوی دانشگاه آلن یونیورسیتی است.

احتمالا باید منتظر یک مدل بهتر و بهبود یافته‌ای از این کاور باشیم تا در بازار قابل عرضه باشد. قیمت نهایی آن هم می‌تواند برای کاربران مهم باشد.

به نظر شما، چنین کاوری می‌تواند مشکل پرتاب اسمارت‌فون‌های گران‌قیمت و شکسته شدن شیشه و بدنه‌شان را حل کند. شما تمایل به خرید این کاور دارید؟

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.