این اپلیکیشن کنترل والدین روی iOS، کودکان را وادار به ورزش کردن برای استفاده بیشتر از آیفون می‌کند

یکی از ویژگی‌های iOS 12 که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده است؛ جعبه‌ ابزار Screen Time برای نظارت بر استفاده از گوشی و اپلیکیشن‌ها به همراه تلاش برای کاهش مدت زمان تماشای صفحه‌نمایش است.

این ویژگی می‌تواند برای عموم کاربران دستگاه‌های iOS مفید و کاربردی باشد ولی هنوز پدرها و مادرها دنبال ابزار و اپلیکیشنی برای نظارت و کنترل کودکان هستند. والدین نیاز به ابزارهایی برای محدودسازی زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها و اینترنت، یوتیوب و بازی هستند.

در این میان، یک شرکت ایده بهتری برای نرم‌افزارهای کنترل والدین ارایه داده است. ایده‌ای جالب و جذاب که شاید کاستی ابزارهای نظارتی والدین iOS را رفع کند.

اپلیکیشن Goya-Move می‌خواهد دوباره کودکان همانند دهه‌های گذشته، گوشی تلفن همراه و تبلت را کنار گذاشته و بیشتر فعالیت فیزیکی و جسمانی داشته باشند.

این اپلیکیشن به والدین اجازه می‌دهد اهدافی روزانه یا ساعتی برای کودکان تعریف کنند. والدین می‌توانند برخی اپلیکیشن‌ها یا زمان استفاده از اینترنت و صفحه‌نمایش را منوط به این اهداف ساعتی یا روزانه کنند.

به این معنی که کودکان باید به اهداف تعیین شده دست پیدا کنند تا آن اپلیکیشن باز و قابل استفاده شود.

بیشتر حرکت کنید تا به اینستاگرام برسید

ایده پشت برنامه Goya-Move خیلی ساده ولی کاربردی است. کودکان برای باز کردن قفل اپلیکیشن‌هایی که دوست دارند؛ باید حرکت کنند، قدم بردارند و فعالیت بدنی داشته باشند.

البته، در این اپلیکیشن روی ورزش یا فعالیت خاصی تاکید و تمرکز نشده است و کافی است والدین تعیین کنند کودک باید چند قدم بردارد تا به هدف ساعتی و روزانه دست پیدا کند.

اپلیکیشن Goya-Move امکان قفل کردن شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را می‌دهد. حتی امکان تعریف یک بازه زمانی برای قفل شدن اپ‌ها وجود دارد. مثلا، روزهای جمعه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ ظهر باید به تکالیف درسی و فعالیت‌های دیگر خود برسند و پس از آن اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را دارند.

توسعه‌دهنده‌های Goya-Move می‌گویند این اپ را ابتدا برای استفاده خودشان طراحی کردند. می‌گویند خودشان هم صاحب کودکانی هستند که بیشتر تمایل دارند به مبل تکیه داده و سرشان در آیفون و آیپد باشد.

برنامه Goya-Move می‌خواهد کودکان را به فعالیت و تحرک بیشتر تشویق کند. کودکان امروز با پند و اخطار و تنبیه میانه خوبی ندارند ولی شاید با بهانه‌های تشویقی از جایشان تکان بخورند.

اپلیکیشن Goya-Move برای اولین دانلود و آزمایش ۵ روزه رایگان است ولی پس از آن برای استفاده یک ماهه هزینه‌ای ۲ دلاری دارد. برای دانلود این برنامه کنترل والدین جالب به اپ‌استور مراجعه کنید.

منبع: + و +

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.