این اپلیکیشن کنترل والدین روی iOS، کودکان را وادار به ورزش کردن برای استفاده بیشتر از آیفون می‌کند

0

یکی از ویژگی‌های iOS 12 که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده است؛ جعبه‌ ابزار Screen Time برای نظارت بر استفاده از گوشی و اپلیکیشن‌ها به همراه تلاش برای کاهش مدت زمان تماشای صفحه‌نمایش است.

این ویژگی می‌تواند برای عموم کاربران دستگاه‌های iOS مفید و کاربردی باشد ولی هنوز پدرها و مادرها دنبال ابزار و اپلیکیشنی برای نظارت و کنترل کودکان هستند. والدین نیاز به ابزارهایی برای محدودسازی زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها و اینترنت، یوتیوب و بازی هستند.

در این میان، یک شرکت ایده بهتری برای نرم‌افزارهای کنترل والدین ارایه داده است. ایده‌ای جالب و جذاب که شاید کاستی ابزارهای نظارتی والدین iOS را رفع کند.

اپلیکیشن Goya-Move می‌خواهد دوباره کودکان همانند دهه‌های گذشته، گوشی تلفن همراه و تبلت را کنار گذاشته و بیشتر فعالیت فیزیکی و جسمانی داشته باشند.

این اپلیکیشن به والدین اجازه می‌دهد اهدافی روزانه یا ساعتی برای کودکان تعریف کنند. والدین می‌توانند برخی اپلیکیشن‌ها یا زمان استفاده از اینترنت و صفحه‌نمایش را منوط به این اهداف ساعتی یا روزانه کنند.

به این معنی که کودکان باید به اهداف تعیین شده دست پیدا کنند تا آن اپلیکیشن باز و قابل استفاده شود.

بیشتر حرکت کنید تا به اینستاگرام برسید

ایده پشت برنامه Goya-Move خیلی ساده ولی کاربردی است. کودکان برای باز کردن قفل اپلیکیشن‌هایی که دوست دارند؛ باید حرکت کنند، قدم بردارند و فعالیت بدنی داشته باشند.

البته، در این اپلیکیشن روی ورزش یا فعالیت خاصی تاکید و تمرکز نشده است و کافی است والدین تعیین کنند کودک باید چند قدم بردارد تا به هدف ساعتی و روزانه دست پیدا کند.

اپلیکیشن Goya-Move امکان قفل کردن شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را می‌دهد. حتی امکان تعریف یک بازه زمانی برای قفل شدن اپ‌ها وجود دارد. مثلا، روزهای جمعه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ ظهر باید به تکالیف درسی و فعالیت‌های دیگر خود برسند و پس از آن اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را دارند.

توسعه‌دهنده‌های Goya-Move می‌گویند این اپ را ابتدا برای استفاده خودشان طراحی کردند. می‌گویند خودشان هم صاحب کودکانی هستند که بیشتر تمایل دارند به مبل تکیه داده و سرشان در آیفون و آیپد باشد.

برنامه Goya-Move می‌خواهد کودکان را به فعالیت و تحرک بیشتر تشویق کند. کودکان امروز با پند و اخطار و تنبیه میانه خوبی ندارند ولی شاید با بهانه‌های تشویقی از جایشان تکان بخورند.

اپلیکیشن Goya-Move برای اولین دانلود و آزمایش ۵ روزه رایگان است ولی پس از آن برای استفاده یک ماهه هزینه‌ای ۲ دلاری دارد. برای دانلود این برنامه کنترل والدین جالب به اپ‌استور مراجعه کنید.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.