سامسونگ صفحه‌نمایش اولد نشکن و انعطاف‌پذیر واقعی رونمایی کرد

0

مدت‌ها است تولیدکننده‌های صفحه‌نمایش به دنبال تولید پنل‌هایی نشکن و انعطاف‌پذیر هستند. تا کنون چندین ثبت اختراع یا نمونه‌های مفهومی هم رونمایی شده ولی هیچ‌یک به مرز تولید انبوه یا دریافت گواهی‌نامه‌های معتبر رسمی نرسیدند.

حالا به نظر می‌رسد سامسونگ اولین شرکتی باشد که این سد را شکسته و یک پنل اولد نشکن و قابل خم واقعی برای گوشی‌های تلفن همراه ساخته است.

سامسونگ این پنل اولد انعطاف‌پذیر را از نوعی پلاستیک فشرده ساخته است و برخلاف غالب نمایشگرها از جنس شیشه نیست تا قابلیت خمیدگی و نشکنی داشته باشد.

سامسونگ می‌گوید این پنل اولد توانسته گواهی‌نامه معتبر UL را از شرکت Underwriters Laboratories دریافت کند. موسسه UL آزمایش‌های کامل و دقیقی روی این پنل نشکن انجام داده است و آن را تایید می‌کند.

به گفته مدیران سامسونگ، این صفحه‌نمایش انواع آزمایش‌های مقاومتی و نظامی وزارت دفاع ایالات متحده و همین‌طور اداره ایمنی و بهداشت وزارت کار این کشور را با موفقیت پشت‌سر گذاشته است.

نشکن، ضد خش و ضد ضربه

از جمله این آزمایش‌ها، ۲۶ بار پرتاب این صفحه‌نمایش از ارتفاع ۱.۳ متری و همین‌طور نگه‌داری پنل اولد در دماهای مختلف سرد و گرم بوده است.

همه این آزمایش‌ها هیچ تاثیر و تغییری روی عملکرد عادی این صفحه‌نمایش نگذاشته و لبه‌ها یا خود پنل آسیب و شکستگی پیدا نکرده است. حتی پرتاب این پنل از فاصله‌های نزدیک به ۲ متر (فراتر از استانداردهای نظامی) باعث ضربه دیدن و آسیب این صفحه‌نمایش نشده است.

سامسونگ در ساخت این پنل از پنجره پلاستیکی تقویت شده‌ای به جای شیشه استفاده کرده است که وزن کم، انتقال بالا و دوام بسیار زیادی به آن می‌دهد. به همین دلیل، این پنل اولد برای استفاده در اسمارت‌فون‌ها بسیار مناسب است.

این پنل ظاهری شبیه به شیشه دارد ولی از جنس شیشه نیست و همین موضوع، مزیت اصلی این پنل انعطاف‌پذیر نسبت به نمونه‌های دیگر در بازار و حتی نمونه‌های مفهومی قبلی خود شرکت سامسونگ است.

علاوه بر اسمارت‌فون‌ها، از این صفحه‌نمایش می‌توان در کنسول‌های سرگرمی خودروها، دستگاه‌های موبایل نظامی، کنسول‌های بازی قابل حمل و تبلت‌ها استفاده کرد.

استفاده از صفحه‌نمایش پلاستیکی در صنعت موبایل تازگی ندارد و برخی گوشی‌های شرکت موتورولا هم با پنل پلاستیکی فشرده عرضه شدند که کاملا مستعد خراش بودند. احتمالا پنل نشکن پلاستیکی سامسونگ این مشکل را هم رفع کرده است و ضد خش خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود این صفحه‌نمایش برای اولین بار روی اسمارت‌فون انعطاف‌پذیر سامسونگ با نام Galaxy X مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.