ثبت اختراع جدید سامسونگ خبر از ساخت گوشی‌ انعطاف‌پذیر بهتری با صفحه‌نمایش جمع‌شدنی می‌دهد

0

سامسونگ گوشی تاشو و انعطاف‌پذیر «گلکسی فولد» را معرفی کرده ولی هنوز به بازار نیامده است. در حالی‌که سامسونگ به فروش و موفقیت این گوشی بسیار امید بسته؛ یک ثبت اختراع جدید از این شرکت کره نشان می‌دهد در حال بررسی طراحی و رویکرد بهتری است.

امروز سایت LetsGoDigital تصاویری از یک پتنت سامسونگ را منتشر کرده که اسمارت‌فونی با یک صفحه‌نمایش جمع‌شدنی است. به جای اینکه صفحه‌نمایش تاشو باشد؛ صفحه‌نمایش به سمت راست قابل باز و بعد جمع شدن است.

کاربران با باز کردن صفحه‌نمایش می‌توانند از این دستگاه در اندازه تبلت استفاده کنند و بعد با جمع کردن آن، دوباره در حالت استفاده‌فون به دست بگیرند.

در واقع، سامسونگ از یک رویکرد و طراحی لایه‌ای برای صفحه‌نمایش این گوشی استفاده کرده و طراحی لولایی و تاشو گذشته را کنار گذاشته است. صفحه‌نمایش دوم از زیر نمایشگر اولیه بیرون آمده و باعث افزایش اندازه صفحه‌نمایش می‌شود.

البته، از روی تصاویر این ثبت اختراع نمی‌توان دقیقا نحوه کارکرد این دستگاه را تعیین کرد. هنوز نمی‌دانیم این نوع صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر چگونه کار می‌کند و مثلا نمایشگر دوم چگونه در ادامه نمایشگر اول قرار می‌گیرد؟

در این تصاویر شاهد یک سوراخ ناچ طولی و بزرگ در بالا و وسط صفحه‌نمایش اولیه هستیم. صفحه‌نمایش بازشو دوم بریدگی ندارد. همین‌طور، یک درگاه USB-C به همراه بلندگو در بخش پایینی دستگاه مشاهده می‌شود ولی از جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری خبری نیست.

چند مزیت و چند چالش

به هر حال، این طراحی و ثبت اختراع می‌تواند یک جایگزین خوب برای گوشی‌های سنتی و تاشو موجود باشد ولی قطعا با چالش‌هایی همراه است. مثلا، مکانیزم باز و بسته شدن نمایشگر دوم و اینکه باتری با چه ظرفیتی روی این گوشی نصب می‌شود و عمر باتری چقدر خواهد بود.

همیشه رویکردهای مکانیکی یک عمر مفید داشته و درصد خرابی را افزایش می‌دهند. اگر سامسونگ از مکانیزم مکانیکی برای باز و بسته کردن نمایشگر دوم استفاده کرده است؛ شاید از چالش صفحه‌نمایش تاشو و لولایی رهایی پیدا کند ولی گرفتار چالش جدیدتری می‌شود.

در یک مقایسه ساده، گوشی گلکسی فولد حالت تبلت بزرگ‌تری دارد و کاربری بیشتری خواهد داشت. در این ثبت اختراع، هر دو صفحه‌نمایش در کنار یکدیگر باز هم کوچک‌تر از گلکسی فولد هستند. به علاوه، احتمالا ضخامت این گوشی بیشتر است.

شاید سامسونگ می‌خواهد اسمارت‌فون‌ هوشمند با نمایشگر بزرگ‌تر بسازد و به فکر تبدیل کردن گوشی به تبلت در این دستگاه نیست.

هنوز مشخص نیست این ثبت اختراع به یک محصول تجاری منجر می‌شود یا خیر اما شما می‌توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید. گوشی با چنین طراحی دوست دارید و چقدر افزایش کارایی و کاربری نسبت به اسمارت‌فون‌های پرچم‌دار کنونی سامسونگ خواهد داشت؟

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.