ویژگی جدید خوب تلگرام به نام پسپورت به شما امکان می‌دهد یک کپی از اسناد مهم شخصی خود در فضای ابری داشته باشید

0

چند بار تا حالا پیش آمده که غیرمترقبه در اداره یا یک مرکز آموزشی از شما کپی سندی خواسته باشند و شما آن را نداشته باشید؟

برخی از افراد منظم اسکن اسناد مهم را در یک حافظه فلش یا لپ تاپ، همراه خود دارند. خیلی‌ها هم به فکر چنین مواقعی نیستند و هر وقت سندی از آنها درخواست شد، مجبورند ارائه سند را به فردا محول کنند و به منزل بروند و عین سند کاغذی را پیدا کنند و از آن اسکن یا کپی کنند.

حالا تلگرام به یاری ویژگی پسپورت Telegram Passport این امکان را به شما می‌دهد که یک کپی از شناسنامه، گواهینامه و مدارک آموزشی و … در فضای ابری خود تلگرام، آن هم به صورت رمزنگاری شده داشته باشید.

تازه تلگرام می‌خواهد ترتیبی بدهد که بتوانید از اسناد برای احراز هویت خود و ورود به برخی سرویس‌های اینترنتی و اپ‌های مثلا بانکی هم استفاده کنید.

هدف غایی تلگرام این است که از این ویژگی جدید به عنوان شیوه‌ای یکپارچه برای احراز هویت استفاده شود و برای رسیدن به این هدف می‌خواهد سرویس‌های ثالث را تشویق به استفاده از آن کند.

اما آیا واقعا می‌شود به خود تلگرام برای ذخیره همه اطلاعات مهم هویتی و مدارک اطمینان کرد؟ تلگرام که تا حالا در برابر درخواست حتی دولت‌ها برای دسترسی اطلاعاتی مقاومت نشان داده است، اما اعتمادی در این سطح، تلاش بیشتری را از سوی تلگرام می‌طلبد.

برای آزمایش این ویژگی نسخه iOS تلگرام را به‌روز کنید.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.