ویندوز ۹۵ به صورت یک اپلیکیشن قابل دانلود و نصب روی مک‌او‌اس، ویندوز و لینوکس است

0

ویندوز ۹۵ یک سیستم‌عامل خاطره‌انگیز و تاریخی در دنیای کامپیوترهای رومیزی است.

امروزه، این سیستم‌عامل یک معیار و واحد اندازه‌گیری ویژگی‌های جدید و مدرن سیستم‌عامل‌های دیگر است و بسیاری از کاربران دوست دارند آن را روی ساعت‌های هوشمند اپل، اندرویدی و حتی کنسول بازی ایکس‌باکس تجربه کنند.

اما حالا یک توسعه‌دهنده به نام Felix Rieseberg کار دیگری انجام داده و سیستم‌عامل ویندوز ۹۵ را به صورت یک اپلیکیشن درآورده تا به راحتی روی سیستم‌عامل‌های مک‌او‌اس، ویندوز و لینوکس اجرا شود.

این توسعه‌دهنده Slack کاری کرده تا مردم بتوانند ویندوز ۹۵ را مانند یک بازی در ویندوز یا سیستم‌عامل‌های دیگر اجرا کرده و لذت ببرند. اپ ویندوز ۹۵ بیشتر شبیه به یک بازی شده و می‌تواند شما را سرگرم کند.

نرم‌افزارهای قدیمی مانند Wordpad، فون دایالر، MS Paint و Minesweeper روی ویندوز ۹۵ قابل اجرا هستند و حس‌های نوستالژیک کار با آن‌ها را دوباره زنده خواهند کرد.

نصب کنید؛ لذت ببرید و مقایسه کنید

این توسعه‌دهنده سورس کد و نصب‌کننده این برنامه را به صورت آزاد روی سایت گیت‌هاب منتشر کرده است. اندازه این اپلیکیشن ۱۲۹ مگابایت است از روی گیت‌هاب برای سیستم‌عامل‌های مک‌او‌اس و ویندوز قابل دانلود است.

وقتی اپلیکیشن ویندوز ۹۵ را نصب می‌کنید؛ نزدیک به ۲۰۰ مگابایت از فضای رم را اشغال می‌کند و با اجرای نرم‌افزارهای مبتنی بر آن این میزان رم تغییری نخواهد کرد که نکته مثبتی است.

اگر در هنگام اجرای این اپلیکیشن مشکل پیدا کردید یا اینکه در هنگام بازی کردن مشکلی پیش آمد؛ به راحتی می‌توان با بستن پنجره اپ ویندوز ۹۵ و اجرالی دوباره آن؛ همه‌چیز را از ابتدا شروع کنید.

سفر به ویندوز ۹۵ و اجرای برخی برنامه‌ها یا عملیات‌ها در سیستم‌عامل می‌تواند ما را به درک درستی از پیشرفت و توسعه سیستم‌عامل در این چند دهه برساند و البته برایمان یادآوری می‌شود برخی کارهای بسیار ساده امروزی روزگاری چقدر سخت و طاقت‌فرسا بود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.