وب اپلیکیشن گوگل فوتوز به صورت Progressive Web App عرضه شد؛ دیگر نیازی به نصب آن روی ویندوز یا اندروید نیست!

0

وب اپلیکیشن گوگل فوتوز آخرین سرویس گوگل است که به صورت یک اپلیکیشن پیش‌رونده یا Progressive Web App عرضه شد.

این اقدام گوگل پس از ارایه وب اپلیکیشن سبکی برای Google Maps Go اتفاق افتاده است و اکنون اجازه می‌دهد گوگل فوتوز روی مرورگرهای مدرن امروزی به صورت یک اپلیکیشن موبایل اجرا شود.

اکنون، برای اجرای گوگل فوتوز مبتنی بر PWA کافی است وارد سایت گوگل فوتوز شوید و آن را به صفحه اصلی خود در دستگاه‌های اندرویدی یا دسکتاپ اضافه کنید.

یکی از ویژگی‌های وب اپلیکیشن‌های PWA این است که نیازی به نصب روی سیستم ندارند و فقط از طریق یک آیکون اجرا می‌شوند. بنابراین؛ اگر آیکون این اپلیکیشن را به صفحه اصلی دسکتاپ یا اندروید خود (با فرض استفاده از مرورگر گوگل کروم) اضافه کنید؛ به راحتی و سریع اجرا می‌شوند.

محدودیت‌های روزهای اولیه

فعلا در نسخه PWA گوگل فتوز شاهد هیچ ویژگی جدیدی نیستیم. هنوز این وب اپلیکیشن از اعلان‌ها یا قابلیت‌های آفلاین پشتیبانی نمی‌کند. پس، شما فعلا یک لینک به سایت گوگل فتوز در اختیار خواهید داشت.

اما تصور می‌کنیم این وضعیت بیشتر از چند روز طول نکشد و گوگل در یک به‌روزرسانی، امکانات بیشتر و تازه‌تری به این اپلیکیشن اضافه کند تا بتواند جایگزین سبک و بهتری برای اپلیکیشن موبایل گوگل فوتوز روی گوگل‌پلی باشد.

بسیاری از کاربران تمایلی به نصب اپلیکیشن موبایل گوگل فتوز ندارند و منتظر نسخه PWA آن بودند که اکنون در دسترس قرار گرفته است.

کاربران اندرویدی می‌توانند با دستگاه‌های اندرویدی خود وارد این لینک شده و از منوی اصلی برنامه گزینه «Add to home screen» را انتخاب کنند تا آیکون گوگل فوتوز به صفحه اصلی دستگاه اندرویدی‌شان اضافه شود.

از این پس، در هر بار اجرای این برنامه با مرورگر گوگل کروم سریعا باز می‌شود و نیازی به نصب آن نیست. کاربران ویندوز هم با به‌روزرسانی گوگل کروم به آخرین نسخه می‌توانند از این وب اپلیکیشن استفاده کنند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.