محققان کانادایی اولین تبلت لمسی استوانه‌ای و رول‌شونده دنیا را معرفی کردند

0

یکی از معضلات تبلت‌ها و به طور ویژه مدل‌های دارای صفحه‌نمایش بزرگ، حمل دایمی آن‌ها است.

محققان همیشه دنبال ایده‌هایی برای کاهش اندازه تبلت‌ها بدون کوچک‌تر کردن صفحه‌نمایش آن‌ها هستند. به نظر می‌رسد اولین نمونه مفهومی چنین تبلتی ساخته شده است.

محققان آزمایشگاه رسانه‌های انسانی دانشگاه کویینز کانادا از تبلتی به نام «MagicScroll» رونمایی کردند که صفحه‌نمایش آن به دور یک استوانه پیچیده یا رول شده است. این مدل مفهومی، اولین تبلت رول‌شونده و استوانه‌ای در جهان است که حجم کمتری اشغال کرده و حمل آن بسیار ساده است.

MagicScroll یک تبلت کاملا کاربردی و کامل است. صفحه‌نمایش این تبلت ۷.۵ اینچی است و از رزولوشن بالای ۲K پشتیبانی می‌کند.

کاربران می‌توانند با استفاده از چرخ‌های فیزیکی اطراف استوانه، صفحه‌نمایش این تبلت را جمع یا باز و اسکرول کنند. همین‌طور، یک کلید پاپ‌اپ برای باز کردن کامل این صفحه‌نمایش در دقت تصویر ۲K تعبیه شده است.

این تبلت در حال بسته و جمع بودن صفحه‌نمایش نیز قابلیت کار کردن دارد. کاربران می‌توانند روی آیکون‌های صفحه‌نمایش ضربه زده و کارهای خود را دنبال کنند.

تبلتی ۷.۵ اینچی در جیب کت شما

این تبلت که توسط چاپگرهای سه‌بعدی ساخته شده است؛ قابلیت تماس تلفنی هم دارد. حتی زمانی که صفحه‌نمایش جمع شده و در داخل استوانه است؛ کاربران می‌توانند یک تماس تلفنی بگیرند و مکالمه کنند.

این تبلت یک دوربین و سنسورهای حرکتی دارد تا بتواند سریعا از وضعیت افقی به عمودی درآمده و کاربری ساده‌تری فراهم کند. از دیگر ویژگی‌های این تبلت می‌توان به قابلیت مالتی تاچ اشاره کرد.

این تبلت علاوه بر اینکه برای حمل بسیار آسان است و اندازه آن به قدری کوچک است که در یک جیب کت جا می‌شود؛ برای مرور و اسکرول فهرست‌های طولانی بسیار کاربردی است.

کاربران این تبلت هیچ‌گاه از گشتن در میان دفترچه تلفن، حساب‌های کاربری لینکدن و مشاهده پست‌ها در اینستاگرام خسته نمی‌شوند.

محققان کانادایی می‌گویند ایده ساخت چنین تبلتی را از دستگاه‌های Rolodex قدیمی برای پیمایش برگه‌ها و یادداشت‌ها الهام گرفتند. هدف نهایی این محققان، ساختن تبلتی انعطاف‌پذیر و رول‌شونده به اندازه یک خودکار کوچک است تا در داخل جیب پیراهن قرار بگیرد.

کاربردهای زیادی برای تبلت‌های رول‌شونده قابل تصور است و باید این‌طور به آینده این دستگاه نگاه کرد که یک صفحه‌نمایش کامل در جیب کت شما قرار می‌گیرد. فقط احتمالا با ما هم‌عقیده هستید که این نمونه اولیه چهره و ظاهر زیبایی ندارد و باید برای ورود به بازار بسیار شیک‌تر و بهتر شود!

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.