صندلی گیمینگ غول‌پیکر ریزر معرفی شد: نمایشگر رول شونده ۶۰ اینچی اولد و سیستم بازخورد لمسی ریزری

طرحی بلندپروازانه که شاید هرگز به تولید انبوه نرسد ولی الهام‌بخش طراحی صندلی‌های مخصوص بازی است

0

شرکت ریزر پس از اینکه صندلی مسابقه‌ای Eracing Simulator را در نمایشگاه CES سال گذشته رونمایی کرد؛ امسال صندلی گیمینگ Project Brooklyn را به نمایشگاه CES 2021 آورده بود.

صندلی «پروژه بروکلین» شکل و شمایل متعارف‌تری دارد و از چندین ویژگی خیره‌کننده و مدرن مانند صفحه‌نمایش خمیده ۶۰ اینچ اولد سود می‌برد. ظاهر این صندلی بسیار راحت‌تر از دیگر صندلی‌های گیمینگ نشان می‌دهد و می‌تواند یار غار گیمرها در ساعت‌های طولانی بازی‌های ویدیویی باشد.

صندلی «پروژه بروکلین» هنوز یک طرح مفهومی است و اصلا برای تولید انبوه در بازار آماده نیست. گفته می‌شود قیمت این صندلی بالای ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود؛ البته بدون مانیتور خمیده و رول‌شونده ۶۰ اینچ ال‌جی که خودش نزدیک به ۹۰ هزار دلار قیمت دارد و باید جداگانه خریداری و به صندلی اضافه شود.

این صندلی از جنس فیبرکربن ساخته شده است تا بسیار راحت باشد و بتوان آن را در بخش‌های مختلف تغییر اندازه داد. فیبر کربن باعث کاهش وزن ولی افزایش مقاومت می‌شود.

علاوه بر این، ریزر صندلی جدید غول‌پیکر خود را طوری ساخته است که می‌تواند یک صندلی مخصوص کار در کنار میزکار هم باشد؛ اگرچه غالب قابلیت‌های آن برای صندلی گیمینگ است. مثلا، از نورپردازی‌های متعارف در گجت‌های گیمینگ بهره‌منده است و روکش چرمی به همراه دسته‌های ۴ بعدی بالشتی برای محل استراحت دست‌ها دارد.

کاربر می‌تواند بخش بازوی نگه‌دارنده مانیتور را جدا کند و باز هر زمان که توانست یک مانیتور خمیده ۶۰ اینچ تهیه کند؛ این بخش را به صندلی اضافه کند. ریزر به تبعیت از بازار موبایل و گوشی‌های تاشو و رول‌شونده؛ سعی کرده یک مانیتور خمیده و رول‌شونده را برای این صندلی در نظر بگیرد تا بیشترین تجربه بصری در اختیار گیمر قرار داده شود. فعلا، ال‌جی تنها شرکت تولیدکننده مانیتورهای رول‌شونده است و محصولات آن قیمت بسیار بالایی دارند.

سیستم بازخورد لمسی «HyperSense» ریزری دارد تا هرکجا که نشسته‌اید؛ بتوانید شلیک یک گلوله یا انفجار یک بمب را حس کنید و هیجان بیشتری در حین بازی داشته باشید.

خود شرکت ریزر هم اعتراف می‌کند طراحی این صندلی بیشتر یک طرح بلندپروازانه و رویاگونه بوده است و قرار است الهام‌بخش تولید صندلی‌های گیمینگ واقع‌گرایانه شود.


منبع digitaltrends
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.