گوشی رول‌شونده ال‌جی با صفحه‌نمایش قابل تنظیم در سال ۲۰۲۱ معرفی می‌شود

گوشی LG Rollable چیزی فراتر از یک محصول مفهومی است

0

ال‌جی در کنفرانس خبری نمایشگاه CES 2021 یک تیزر از گوشی Rollable خود نمایش داد تا بگوید شایعات پیرامون این گوشی واقعیت داشته و فقط یک طرح مفهومی نیست.

طبق اظهارنظر افراد نزدیک به شرکت ال‌جی، این گوشی رول شونده در اواخر سال جدید میلادی رونمایی و به بازار عرضه خواهد شد.

در تیزر پخش شده از ال‌جی درباره گوشی Rollable شاهد یک صفحه‌نمایش قابل تنظیم و قابل گسترش هستیم. این صفحه‌نمایش می‌تواند به سوی بالا باز شده تا اندازه‌ای مشابه تبلت‌ها پیدا کند و عملا از حالت اسمارت‌فون خارج شود.

دقیقا مشابه با تلویزیون‌های اولد رول شونده که از شرکت ال‌جی شاهد بودیم. وقتی اسمارت‌فون Rollable در حالت افقی قرار می‌گیرد؛ پایین گوشی ثابت است ولی بالای گوشی می‌تواند حرکت کرده و باز و بسته شود.

پیش از شروع نمایشگاه CES، ال‌جی چندین بار از عرضه یک گوشی رول شونده صحبت کرده بود و حتی فیلم‌هایی از آن نمایش داده شد ولی همگان تصور کردند این گوشی بیشتر یک محصول مفهومی و غیرتجاری است و ال‌جی هرگز برنامه‌ای برای تولید انبوه آن ندارد.

شرکت TCL هم در نمایشگاه CES امسال از دو گوشی رول شونده مفهومی رونمایی کرد؛ از جمله یک تبلت بزرگ ۱۷ اینچی که از هر دو سو باز و بسته می‌شود. اما بعید است شرکت TCL این محصولات را در آینده‌ای نزدیک به بازار برساند.

انگیزه زیاد ال‌جی برای عرضه گوشی Rollable

داستان ال‌جی کاملا متفاوت است و می‌خواهد هر طور شده گوشی Rollable را به بازار برساند. بیش از دو سال است که این شرکت کره‌ای در حال کار روی گوشی‌های تاشو و رول شونده است و انواع طراحی‌ها، ایده‌ها و تجربه‌های کاربری را تست زده تا بتواند یک محصول شکست‌ناپذیر بسازد.

طی سال‌های اخیر، ال‌جی همیشه دوست داشته برخی مفاهیم و فناوری‌های نوآورانه را در دنیای موبایل آزمایش کند و از این جهت پیشگام باشد. LG Wing یک نمونه از گوشی‌های عجیب و غریبی است که توسط ال‌جی معرفی شده و البته در بازار به موفقیت بالایی نرسیدند.

ال‌جی نیاز دارد دوباره در بازار تلفن‌های هوشمند شور و هیجان ایجاد کند. سال‌های گذشته برای او در این بازار اتفاق ویژه‌ای رقم نخورده و علاوه بر اینکه رقبای سنتی مانند سامسونگ و هواوی فاصله بسیار زیادی با او پیدا کردند؛ برخی برندهای نه چندان آشنای سابق مانند وان پلاس هم اکنون فروش گوشی بیشتری دارند.

ال‌جی انگیزه‌های زیادی برای عرضه گوشی نوآورانه Rollable دارد و احتمالا امسال این گوشی می‌تواند رقیبی برای دیگر اسمارت‌فون‌های تاشو باشد. حداقل، ویدیوی تبلیغاتی ال‌جی این‌طور نشان می‌دهد.

منبع cnet
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.