۱۷ حقیقت غافل‌گیرکننده درباره بیل گیتس به بهانه تولد ۶۵ سالگی او

0

امروز، ۲۸ اکتبر بیل گیتس وارد ۶۵ سالگی می‌شود. بیل گیتس در ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵ زاده شد

بیل گیتس برای نسل‌های مختلف نمادهای متفاوتی است. یک نسل او را برنامه‌نویس تیزهوشی می‌دانند و نسل دیگر سبک مدیریت فناوری و کسب‌وکارش را سرلوحه کارشان قرار دادند. نسل بعدی هم بیل گیتس را بیشتر یک مرد ثروتمند و بشردوست می‌شناسند که در امورخیریه و حل مشکلات بشری فعال است.

همه می‌دانیم که موسس مایکروسافت است؛ یکی از موفق‌ترین شرکت‌های فناوری در جهان.

همین‌طور می‌دانیم یکی از ثروت‌مندترین افراد روی کره زمین است. بنیاد بیل و ملیندا گیتس را برای امور خیریه و انسان‌دوستانه تاسیس کرده است.

شاید هم سخنان مدیریتی و نکات ظریفی از زبان او در کتاب‌ها و سایت‌های مختلف خوانده باشیم ولی زندگی این فرد هم نکات و حقایق شنیدنی و غافل‌گیرانه زیادی دارد.

به بهانه روز تولد و ورود به ۶۳ سالگی بیل گیتس، در ادامه ۱۷ حقیقت از زندگی این مرد بزرگ دنیای فناوری را با هم مرور می‌کنیم:

حقایقی که شاید درباره بیل گیتس نمی‌دانید

۱- اولین برنامه کامپیوتری خود را در نوجوانی روی یک کامپیوتر General Electric در مدرسه Lakeside Prep نوشت. این برنامه یک بازی دوز (tic-tac-toe) بود که کاربر با کامپیوتر بازی می‌کرد:

۲- هنگامی که مدیران مدرسه استعداد برنامه‌نویسی بیل گیتس را کشف کردند؛ به او اجازه دادند برنامه کامپیوتری مدرسه برای برنامه‌ریزی دانش‌آموزان در کلاس‌ها را بتویسد. بیل گیتس با دست‌کاری کدهای برنامه خودش را در کلاس‌هایی با تعداد دختران خیلی زیاد می‌انداخت:

۳- گیتس در دوران نوجوانی تمام مجموعه کتاب «World Book Encyclopedia» را مطالعه کرده است:

۴- گیتس در آزمون‌های SAT کالج امریکا امتیاز بسیار بالای ۱۵۹۰ از ۱۶۰۰ را کسب کرده است:

۵- بیل گیتس هم همان راهی را رفت که بسیاری از کارآفرینان موفق جهان طی کردند. او در سال ۱۹۷۵ دانشگاه هاروارد را ترک کرد تا تمام وقت‌اش را صرف مایکروسافت کند:

۶- دو سال پس از خروج از دانشگاه هاروارد توسط پلیس در نیومکزیکو دستگیر شد چون بدون گواهی‌نامه رانندگی و چراغ قرمز را نیز رد کرده بود:

۷- در مایکروسافت، گیتس سعی می‌کرد اطلاعات شغلی کارمندان را به خاطر بسپارد تا همیشه بداند چه زمانی وارد شرکت شده یا از آن‌جا رفتند. در نهایت، گیتس پذیرفت این کار را رها کند چون مایکروسافت به اندازه کافی بزرگ شده بود:

۸- گیتس علاقه‌مند به خودروهای شرکت پورشه است و در حال حاضر سوار خودروی پورشه ۹۵۹ اسپرت می‌شود:

۹- برای پروازهای هوایی از مربی پرواز استفاده می‌کند و سوار هواپیمایی می‌شود که در سال ۱۹۹۷ خریداری کرده و «ریخت و پاش بزرگ» خطاب‌اش می‌کند:

۱۰- علاوه بر خرید هواپیما، یکی دیگر از ریخت و پاش‌های بیل گیتس مجموعه‌ای از دست‌نوشته‌های لئوناردو داوینچی به نام Codex Leicester است که در سال ۱۹۹۴ به قیمت ۳۰.۸ میلیون دلار خریداری کرد:

۱۱- گیتس با آن ثروت عظیمی که دارد؛ می‌گوید فرزندان‌اش هریک تنها ۱۰ میلیون دلار به ارث می‌برند که سهم بسیار ناچیزی از ثروت ۹۰.۹ میلیارد دلاری او است. گیتس می‌گوید ارثیه زیاد برای بچه‌ها خوب نیست:

۱۲- اگرچه این روزها بیشتر وقت بیل گیتس صرف امور بناید خیریه‌اش می‌شود ولی هنوز با مایکروسافت روی پروژه «Personal Agent» کار می‌کند. گیتس می‌گوید این پروژه به شما کمک می‌کند همه‌چیز را به خاطر بیاورید. به عقب برگردید و چیزهایی را پیدا کنید و به چیزهایی که بیشتر توجه دارید؛ واکنش نشان بدهید:

۱۳- گیتس می‌گوید اگر در مایکروسافت کار نمی‌کرد؛ اکنون یک محقق هوش مصنوعی بود:

۱۴- با وجود علاقه زیادش به هوش مصنوعی ولی می‌گوید نگران آینده هوش مصنوعی است و در کمپین تشکیل شده درباره این موضوع عضو است. کمپینی که ایلان ماسک و استفان هاوکینگ هم عضویت دارند:

۱۵- گروه موسیقی مورد علاقه بیل گیتس؟ Weezer و البته به گروه U2 هم علاقه‌مندی نشان می‌دهد و می‌گوید هنوز منتظر است گروه Spinal Tap دوباره تورهای خود را برگزار کنند:

۱۶- گیتس سالی ۵۰ کتاب می‌خواند و می‌گوید هنوز خواندن بهترین و اصلی‌ترین راه برای یادگیری و آزمایش ادراک من است:

۱۷- گیتس هیچ‌گونه زبان خارجی نمی‌داند. می‌گوید تا کنون بزرگ‌ترین پشیمانی زندگی‌اش همین موضوع است:

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.