با این ترفند جدید و ساده، با سرعت بیشتری با سرویس‌های گوگل، متن و صفحات گسترده ایجاد کنید

0

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که نیاز پیدا می‌کنیم در وسیله رایانشی که در آن مثلا نرم‌افزار ورد word نصب نشده به سرعت یک فایل متنی ایجاد کنیم و ارسال کنیم.

خب، مشخص است که آدم یاد Google Docs می‌افتد. اما باز کردن Google Docs و بعد کلیک برای ایجاد یک سند متنی یا صفحه گسترده تازه، ممکن است اندکی وقت‌گیر باشد، به خصوص با اینترنت با نوسان سرعت ایران.

اگر یادتان باشد، گوگل سال‌ها پیش دامنه new‌ را خریده بود و حالا وقت آن رسیده که گوگل با استفاده از این دامنه، شورت کات‌هایی برای تسریع روند کار ایجاد کند:

از این به بعد کاربرها می‌توانند به آسانی و با سرعت با تایپ این عبارات در نوار آدرس مرورگر اینترنتی خود، اسناد مورد نیاز خود را ایجاد کنند.

doc.new

sheet.new

slide.new

به طوری که در ویدئوی زیر می‌بینید، شورت کات‌های معرفی شده از سه نمونه بالا بیشتر هستند و مثلا شما با تایپ docs.new در نوار آدرس هم می‌توانید ترتیب ایجاد یک سند متنی جدید را بدهید.

همین ویژگی جدید به گمانم میزان استفاده خیلی از ماها از سرویس‌های گوگل را خیلی بیشتر از قبل کند.

زمانی که در سال ۲۰۰۶ سرویس Google Docs به صورت آزمایشی رونمایی شد، اصلا تصور نمی‌شد تصور کرد که استفاده از آن اینقدر گسترده شود. اما حالا بسیاری از کاربران تقریبا هر روز از آن بهره می‌برند و دیگر نگران نصب نبودن یک نرم‌افزار در لپ‌تاپ و یا موبایل و تبلت خود نیستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.