اینستاگرام ممکن است ویژگی میکروبلاگینگ را به سرویس خود اضافه کند! آیا سرانجام یکی از غول‌های شبکه‌های اجتماعی می‌خواهد توجه بیشتری به متن بکند یا صرفا رقابت با توییتر مطرح است؟!

1

اینستاگرام مدت زیادی است که نگران محبوبیت تیک تاک است و برای مقابله با آن، سیاست اهمیت دادن به ویدئوهای کوتاه (ریلز) را در پیش گرفته، اما شنیده می‌شود که در یک سیاست جدید و عجیب می‌خواهد این بار از توییتر تقلید کند.

نیویورک تایمز گزارش می‌دهد که کارمندان متا ماه گذشته برای بحث در مورد چگونگی الگو گرفتن از توییتر در حال بحث بوده‌اند.

با توجه به نوشته‌های بین کارمندان متا که توسط روزنامه تایمز خوانده شده، این شرکت در حال بررسی گسترده‌ای برای استفاده از ویژگی «یادداشت‌ها» در اپلیکیشن اینستاگرام است.

 ویژگی «یادداشت‌ها» در اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهد که پیام‌های کوتاهی را با فالوورها و دوستان خود به اشتراک بگذارند، اساساً مفهومی مشابه توییت‌ها.

سایر کارگران متا اضافه کردن یک فید جدید به اینستاگرام را پیشنهاد کردند که شبیه توییتر باشد.

کارکنان متا نام‌های مانند «Real Reels»، «Instant» یا «Realtime» را برای فید جدید توییتر در برنامه اینستاگرام در نظر گرفته‌اند.

ایده‌های مطرح
– عرضه ویژگی جدید «یادداشت‌ها»ی اینستاگرام
– ساخت یک برنامه متن محور با استفاده از فناوری اینستاگرام
– افزودن یک فید جدید مشابه توییتر به اینستاگرام

نام ویژگی‌های شامل: Realtime، Real Reels، Instant

– مت ناوارا (@MattNavarra) 7 دسامبر ۲۰۲۲

این کارکنان همچنین در مورد ساخت یک برنامه کاملاً جدید متمرکز بر متن با استفاده از فناوری اینستاگرام با هدف جایگزینی توییتر بحث کرده‌اند.

یک فرصت

متا پس از خرید جنجالی توییتر توسط ایلان ماسک، دنبال یک فرصت تازه است.

این شرکت در تلاش است تا با ایجاد پلتفرم میکروبلاگینگ خود در اپلیکیشن اینستاگرام، از آشفتگی این دوران توییتر، بهره ببرد.

MIT Technology Review گزارش می‌دهد که توییتر ممکن است بیش از یک میلیون کاربر را از زمانی که ماسک مدیریت توییتر را در اختیار گرفته، از دست داده باشد.

بسیاری از این پلتفرم پس از اخراج هزاران کارمند توییتر توسط مدیر عامل تسلا و بازگرداندن حساب های کاربری مسدود شده قبلی مانند دونالد ترامپ و اندرو تیت، از این پلتفرم ناامید شده‌اند.

پس از تسلط ماسک، کاربران به دنبال جایگزینی در توییتر و هجوم به برنامه های دیگری مانند Hive Social، Mastadon و Countersocial بوده‌اند.

به ویژه Hive Social محبوبیت خاصی پیدا کرده . این اپلیکیشن سه ساله رسانه‌های اجتماعی پس از افزایش چشمگیر ثبت‌نام‌ها به یک میلیون کاربر رسید، البته قبل از اینکه مجبور شد به‌دلیل مسائل امنیتی موقتاً سرورهای خود را خاموش کند .

این اولین بار نیست که متا با اینستاگرام، ویزگی‌های ی پلتفرم دیگر را کپی می‌کند.

اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ ریلز را از تیک تاک گرفت  اضافه کرد و حتی استوری آن هم یک ایده دست اول نیست.

در سال گذشته، اینستاگرام همچنین تلاش کرده بود تا محبوبیت BeReal را تعقیب کند و یک ویژگی دوربین دوگانه جدید را آزمایش کند.

 
1 نظر
  1. محمود می گوید

    به نظر اینستاگرام به انتهای کار خود رسیده و افزودن قابلیت‌های جدید اون رو از هدف اصلیش دور می‌کنه.

    آقای دکتر جسارته، چرا متن این همه اشتباه تایپی داره؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.