سرانجام اینستاگرام کلید Mute را برای جلوگیری از مشاهده محتوای آزاردهنده اضافه می‌کند

0

در گذشته، اینستاگرام قابلیت Mute کردن استوری‌ یک فالور را فراهم کرده بود ولی مدت‌ها است کاربران منتظر امکان Mute کردن محتوای یک فالور از جمله عکس‌هایش در صفحه خانگی هستند.

دیروز، اینستاگرام خبر داده سرانجام این قابلیت در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. کاربران این شبکه اجتماعی می‌توانند با کلید Mute تمام محتوای یک دنبال‌کننده خود از جمله عکس‌ها، پست‌ها، استوری و غیره را از روی صفحه خانگی‌شان حذف کنند.

البته، هنوز امکان مشاهده عکس‌ها و پست‌های افراد وجود دارد ولی باید به پروفایل‌شان مراجعه کرد و تنها در صفحه خانگی نمایش داده نمی‌شوند. همین‌طور، کامنت‌ها و برچسب‌هایش هنوز قابل مشاهده هستند.

این قابلیت از آنفالو کردن افراد جلوگیری می‌کند. بسیاری از ما ممکن است به هر دلیلی تمایل نداشته باشیم عکس‌ها و محتوای یک فرد (مثلا عضوی از خانواده و آشنایان یا دوستان) را مشاهده کنیم ولی امکان آنفالو کردن‌اش هم نباشد.

در چنین وضعیتی، کلید Mute می‌تواند از مشاهده عکس و محتوای آزاردهنده این افراد روی صفحه خانگی‌مان جلوگیری کند. در حقیقت، قابلیت Mute عدم بازدید از پست‌های یک فرد به صورت محترمانه و مودبانه است.

شخصی‌سازی بیشتر صفحه خانگی

اینستاگرام اعلام کرده این قابلیت را در راستای شخصی‌سازی بیشتر محتوای صفحه خانگی کاربران ارایه می‌کند. یکی از مدیران این شبکه اجتماعی اعتراف کرده که کاربران زیادی شاید میلیون‌ها نفر منتظر این قابلیت هستند و احتمالا پس از اضافه شدن، به طور گسترده‌ای استفاده شود.

شبکه‌های اجتماعی همیشه دوست دارند کاربران مطالب بیشتری ببینند و از ارایه قابلیت Mute سرباز می‌زنند یا این ویژگی را به کندی به اپلیکیشن‌های خود اضافه می‌کنند. اما کاربران حق خودشان می‌دانند که در میان این همه محتوای منتشر شده، آن‌هایی که بیشتر تمایل دارند را مشاهده کنند.

از عکس‌هایی که درباره قابلیت Mute اینستاگرام منتشر شده می‌توان فهمید که برای Mute کردن یک دنبال‌کننده کافی است روی آیکون سه نقطه بالای یک پست و عکس‌اش ضربه‌ای بزنید.

بعد از منوی ظاهر شده می‌توان گزینه Mute را انتخاب کرد. در ادامه هم می‌توانید فقط پست‌هایش یا پست‌ها و استوری را Mute کنید.

برای خارج کردن یک دنبال‌کننده از Mute نیز می‌توان هر لحظه که نیاز بود به پروفایل‌اش مراجعه و وضعیت پست‌ها را به حالت عادی برگرداند.

اینستاگرام اعلام کرده است این ویژگی از هفته آینده در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.