سرانجام اینستاگرام کلید Mute را برای جلوگیری از مشاهده محتوای آزاردهنده اضافه می‌کند

0

در گذشته، اینستاگرام قابلیت Mute کردن استوری‌ یک فالور را فراهم کرده بود ولی مدت‌ها است کاربران منتظر امکان Mute کردن محتوای یک فالور از جمله عکس‌هایش در صفحه خانگی هستند.

دیروز، اینستاگرام خبر داده سرانجام این قابلیت در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. کاربران این شبکه اجتماعی می‌توانند با کلید Mute تمام محتوای یک دنبال‌کننده خود از جمله عکس‌ها، پست‌ها، استوری و غیره را از روی صفحه خانگی‌شان حذف کنند.

البته، هنوز امکان مشاهده عکس‌ها و پست‌های افراد وجود دارد ولی باید به پروفایل‌شان مراجعه کرد و تنها در صفحه خانگی نمایش داده نمی‌شوند. همین‌طور، کامنت‌ها و برچسب‌هایش هنوز قابل مشاهده هستند.

این قابلیت از آنفالو کردن افراد جلوگیری می‌کند. بسیاری از ما ممکن است به هر دلیلی تمایل نداشته باشیم عکس‌ها و محتوای یک فرد (مثلا عضوی از خانواده و آشنایان یا دوستان) را مشاهده کنیم ولی امکان آنفالو کردن‌اش هم نباشد.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

در چنین وضعیتی، کلید Mute می‌تواند از مشاهده عکس و محتوای آزاردهنده این افراد روی صفحه خانگی‌مان جلوگیری کند. در حقیقت، قابلیت Mute عدم بازدید از پست‌های یک فرد به صورت محترمانه و مودبانه است.

شخصی‌سازی بیشتر صفحه خانگی

اینستاگرام اعلام کرده این قابلیت را در راستای شخصی‌سازی بیشتر محتوای صفحه خانگی کاربران ارایه می‌کند. یکی از مدیران این شبکه اجتماعی اعتراف کرده که کاربران زیادی شاید میلیون‌ها نفر منتظر این قابلیت هستند و احتمالا پس از اضافه شدن، به طور گسترده‌ای استفاده شود.

شبکه‌های اجتماعی همیشه دوست دارند کاربران مطالب بیشتری ببینند و از ارایه قابلیت Mute سرباز می‌زنند یا این ویژگی را به کندی به اپلیکیشن‌های خود اضافه می‌کنند. اما کاربران حق خودشان می‌دانند که در میان این همه محتوای منتشر شده، آن‌هایی که بیشتر تمایل دارند را مشاهده کنند.

از عکس‌هایی که درباره قابلیت Mute اینستاگرام منتشر شده می‌توان فهمید که برای Mute کردن یک دنبال‌کننده کافی است روی آیکون سه نقطه بالای یک پست و عکس‌اش ضربه‌ای بزنید.

بعد از منوی ظاهر شده می‌توان گزینه Mute را انتخاب کرد. در ادامه هم می‌توانید فقط پست‌هایش یا پست‌ها و استوری را Mute کنید.

برای خارج کردن یک دنبال‌کننده از Mute نیز می‌توان هر لحظه که نیاز بود به پروفایل‌اش مراجعه و وضعیت پست‌ها را به حالت عادی برگرداند.

اینستاگرام اعلام کرده است این ویژگی از هفته آینده در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

منبع: + و +

   

پستهای اخیر

اطلاعات عمومی کاربران کلاب‌هاوس به صورت تجمیع‌شده منتشر شد: انتشار رایگان اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون…

برخی منابع از جمله سایت CyberNews که معمولا اخبار هک و رخدادهای امنیتی فضای مجازی را منتشر می‌کنند؛ از انتشار رایگان و آزاد اطلاعات عمومی کاربران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس شامل اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر خبر داده‌اند. این اطلاعات…

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.