سئول کامپیوترهای کارمندان را برای جلوگیری از اضافه‌کاری خاموش می‌کند

0

دولت کره جنوبی یک مشکل جدی با کارمندان دارد: اضافه‌کاری!

یک کارمند دولتی معمولی در کره جنوبی به طور میانگین در سال هزار ساعت بیشتر از دیگر کارمندان در سراسر جهان اضافه‌کاری دارد. این میزان ساعت کار بیشتر می‌تواند در درازمدت روی سلامتی‌شان تاثیر بگذارد.

اکنون، دولت کره جنوبی ممکن است یک راه‌حل مبتنی بر فناوری برای رفع این مشکل امتحان کند. آن‌ها می‌خواهند کامپیوترهای کارکنان دولتی را طوری پیکربندی و تنظیم کنند که در ساعت مشخصی خاموش شوند.

این یک ابتکار عمل است تا کارکنان کمی اضافه‌کاری کنند ولی در نهایت در ساعت مشخصی دست از کار کشیده و به خانه بروند.

سئول می‌خواهد این راه‌کار را از ۳۰ مارس اجرایی کند. در ابتدا، قرار است کامپیوترها ساعت ۸ شب خاموش شوند. در هفته‌های دوم و چهارم آوریل نیز کامپیوترها در روز جمعه ساعت ۷:۳۰ بعدازظهر خاموش می‌شوند.

این برنامه همین‌طور ادامه خواهد داشت تا اینکه در ماه می ساعت خاموشی به مرز ۷ بعدازظهر می‌رسد. دولت کره جنوبی می‌خواهد این راه‌حل را به تدریج و چند مرحله‌ای به اجرا دربیاورد تا کارمندان زمان لازم برای سازگاری با این موضوع را داشته باشند.

البته، این راه‌کار یک قانون کلی و سراسری است که استثناهایی هم دارد. در موارد خاص یا کارمندانی که باید اضافه‌کاری بیشتری برای خدمات‌رسانی داشته باشند؛ می‌توانند مشمول این ساعت خاموشی نشوند.

فقط کارمندان دولتی

برای اولین بار نیست که دولت‌ها برای جلوگیری از اضافه‌کاری یا هزینه‌ها؛ قوانین محدودکننده و سخت‌گیرانه‌ای وضع می‌کنند. دولت فرانسه قانون بسیار سختی برای جلوگیری از کارهای ایمیلی وضع کرد و عواقب‌اش را نادیده گرفت.

دولت ژاپن هم پهپادها را استخدام کرده است تا از کار بیش از اندازه و سخت کارمندان جلوگیری و آن را متوقف کند.

راه‌کار مبتنی بر کامپیوتر دولت کره جنوبی در نوع خودش جالب و کاملا سراسری است. هیچ دولتی تا کنون چنین قانونی وضع نکرده است و باید منتظر نتایج آن ایستاد. آیا بالاخره کارمندان کره جنوبی می‌توانند عادت کنند سر ساعت مشخصی کار را رها کرده و از ساختمان بیرون بروند یا خیر؟

ابتکار جدید کره جنوبی یک اشکال بزرگ هم دارد: فقط برای کارمندان دولتی اعمال می‌شود و کارمندان شرکت‌های خصوصی هنوز محدودیتی برای اضافه‌کاری ندارند.

منبع


مطالب دسته سرگرمی سایت یک پزشک را بخوانید.

نمونه‌هایی از مطالبی که پیشنهاد می‌کنیم:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.