اینفلوئنسرها برای هر پست شبکه اجتماعی چقدر درآمد کسب می‌کنند؟

0

اینفلوئنسرها یا چهره‌های تاثیرگذار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بالاترین درآمدها را از تبلیغات کالاها و برندها دارند.

این افراد که غالبا در دنیای واقعی ناشناخته هستند ولی در دنیای مجازی نفوذ دارند و می‌توانند موج ایجاد کنند یا روی یک جامعه تاثیرگذاری بالایی داشته باشند؛ با انتشار یک عکس یا پست در شبکه‌های اجتماعی از چند صد هزار دلار تا چند میلیون دلار کاسب می‌شوند.

اینفلوئنسرها صدها هزار فالور دارند و پوشیدن یک لباس یا رفتن به یک رستوران و خرید از یک فروشگاه می‌تواند بزرگ‌ترین تبلیغ تاثیرگذار و هدف‌مند برای شرکت‌ها باشد.

به همین دلیل، این افراد غالبا قراردادهای طولانی‌مدت و بسیار گرانی با برندها، شرکت‌ها و آژانس‌های تبلیغاتی دارند و براساس تعداد دنبال‌کننده‌ها، نفوذ و تاثیرگذاری که در بازار دارند و پارامترهای دیگر کسب درآمد می‌کنند.

آن‌طور که مدیران آژانس‌های تبلیغاتی و هنری می‌گویند؛ یک اینفلوئنسر با ده هزار فالور یا دنبال‌کننده نمی‌تواند درآمد آن چنان بالایی داشته باشد و اصطلاحا «سطح درآمد بسیار پایین» است.

اما وقتی یک فرد به ۲۰ الی ۳۰ هزار فالور می‌رسد؛ می‌تواند برای برخی پست‌ها و عکس‌هایش در اینستاگرام چندین هزار دلار درآمد داشته باشد. معمولا پست‌های مود و زیبایی هم فالورهای بیشتری دارند و هم درآمد بالاتری نصیب اینفلوئنسر می‌کنند.

میکرو اینفلوئنسرها (افرادی با فالورهای کمتر) ممکن است اصلا پولی از شرکت‌ها بابت تبلیغ کالا دریافت نکنند ولی کالا و محصول را رایگان هدیه بگیرند و بعد تبلیغ کنند اما ماکرو اینفلوئنسرها (افرادی با فالورهای بیشتر) می‌توانند درآمدهایی شش رقمی داشته باشند.

اینفلوئنسرهایی که ارتباط طولانی‌مدت و مداوم با برندها دارند و غالبا وارد قراردادها و همکاری‌های درازمدت می‌شوند؛ هم سطح درآمد بالاتری دارند و هم در جامعه و بازاریابی موفق‌تر خواهند بود.

معادله پیچیده قیمت هر پست

اینفلوئنسرهایی که اصطلاحا تک پست هستند و فالورهای کمتری دارند؛ نتایج قابل توجهی به دست نمی‌آورند. اما یک اینفلوئنسر با یک میلیون فالور اگر یک پست درباره محصول و کالایی برود؛ می‌تواند درآمد کلانی داشته باشد.

برخی اینفلوئنسرها در یوتیوب ۱۲ میلیون فالور و در اینستاگرام یک میلیون فالور دارند ولی درآمدهایی بالاتر از اینفلوئنسرهایی با چند ده میلیون فالور دارند.

کایلی جنر (خواهر ناتنی کیم کارداشیان) که در اینستاگرام بیش از ۱۱۶ میلیون فالور، در توییتر ۲۵ میلیون و در فیس‌بوک ۲۱ میلیون فالور دارد و بسیار محبوب است، می‌تواند برای هر تک پست خود نزدیک به یک میلیون دلار درآورد.

قیمت هر پست هم پارامترهای مختلفی مانند نام بردن از برند یا لینک دادن به صفحه محصول و نوشتن مستقیم درباره آن بستگی دارد. معمولا، پست‌هایی که از برند نام برده می‌شود گران‌تر هستند و اگر اینفلوئنسر به طور مستقیم درباره محصول چیزی بنویسد یا لینک خرید در پست‌اش بگذارد؛ باز هم درآمد بالاتری نصیب‌اش می‌شود.

شرکت‌های تجاری، برندها و آزانس‌های تبلیغاتی هم با دست باز حاضراند پرداخت‌های کلانی به اینفلوئنسرها داشته باشند چون این افراد به شدت در میان جوانان و نوجوانان مشهور و تاثیرگذار هستند.

جوانان از روی اینفلوئنسرها تقلید می‌کنند و با پذیرفتن شخصیت و رفتارهای آن‌ها؛ سعی در پیروی از آن‌ها دارند؛ بنابراین همان لباس را می‌پوشند و همان فروشگاه را انتخاب می‌کنند.

اینفلوئنسرها سردمداران سبک و روش زندگی در دنیای کنونی هستند و وقتی محصول و برندی را پیشنهاد می‌دهند؛ مردم احساس می‌کنند با آن پیوند و ارتباطی مطمئن دارند و سراغ‌اش می‌روند.

این‌گونه است که هر چیزی را اینفلوئنسرها تبلیغ کنند؛ پرفروش می‌شود و شرکت‌ها حاضراند پول‌های کلانی به آن‌ها پرداخت کنند.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.