نانو مموری چیست که در هواوی میت ۲۰ به جای میکرو اس‌دی استفاده شد؟

0

اسمارت‌فون‌های رده بالای هواوی میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو کم ویژگی جدید نداشتند ولی استفاده از سیم‌کارت NM یا فناوری Nano Memory به جای microSD برای اولین بار اتفاق می‌افتد.

اما کارت NM چیست و چرا هواوی ترجیح داده است پس از ۱۵ سال فناوری microSD را کنار بگذارد؟

استاندارد کارت‌های NM برای استفاده از فناوری Nano Memory اشاره به استفاده از کارت‌هایی با اندازه nanoSIM دارد. این استاندارد اجازه می‌دهد از یک شیار برای دو هدف استفاده کرد: سیم‌کارت نانو یا کارت حافظه نانو.

بنابراین، خریداران گوشی‌های میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو می‌توانند از دو شیار نانو سیم‌کارت برای استفاده از دو سیم‌کارت استفاده کنند یا اینکه روی یکی از شیارها یک کارت حافظه NM بیندازند و تلفن همراه را تک سیم‌کارته کنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

استفاده از استاندارد NM باعث ساده‌تر شدن طراحی گوشی می‌شود و در فضای فیزیکی هم صرفه‌جویی می‌کند.

به گزارش هواوی، کارت‌های جدید NM نزدیک به ۴۵ درصد کوچک‌تر از یک کارت microSD استاندارد هستند. متاسفانه، هواوی در مراسم دیروز خود جزییات بیشتری درباره کارت‌های NM ارایه نداد.

شروع موج کوچ از میکرواس‌دی به نانو مموری

اما می‌دانیم که کارت‌های NM سرعتی ۹۰ مگابایت در ثانیه دارند و در ظرفیت‌های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت روانه بازار می‌شوند. هنوز نمی‌دانیم آیا ظرفیت‌ها و سرعت‌های دیگری هم از این کارت‌ها وارد بازار می‌شود یا خیر!

قیمت‌های این کارت‌ها هم هنوز مشخص نیست و نمی‌توانیم حدس بزنیم چقدر برای کاربر هزینه داشته باشند ولی آنچه مسلم است؛ ارزان‌تر از کارت‌های میکرواس‌دی نخواهند بود.

فعلا، در دنیا تنها دو گوشی از این استاندارد پشتیبانی می‌کند و طبیعی است که تولید آن محدود باشد و قیمت‌های بالایی در بازار داشته باشند.

همیشه شروع عرضه یک فناوری جدید با محدودیت‌ها و گرانی‌هایی همراه است ولی به مرور و پس از اینکه محصولات بیشتری از آن فناوری پشتیبانی کردند؛ ارزان‌تر و رایج‌تر خواهد شد.

احتمالا میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو بنیان‌گذار یک موج و رویکرد جدید برای استفاده از کارت‌های NM به جای میکرواس‌دی خواهند بود. دقیقا همانند موج استفاده از USB Type-C به جای MicroUSB که دیگر امروزه یک فناوری رایج و عمومی است.

در حال حاضر، همه‌چیز به هواوی و همکاری آن با شرکت‌های دیگر برای تولید کارت‌های نانو مموری دارد.

الان نمی‌توانیم بگوییم این فناوری برای گوشی‌های هواوی یک مزیت بزرگ یا ارزش افزوده است تا در عمل ببینیم بازار چه واکنشی نشان می‌دهد و آیا خریداران این گوشی‌ها می‌توانند به راحتی و با قیمت مناسب کارت‌های نانو مموری تهیه کنند یا خیر!

منبع

   

پستهای اخیر

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

چگونه در اندروید و آیفون تماس‌های مزاحم را مسدود کنیم؟

براساس یافته‌های شرکت The Harris Poll (از طریق Statista)، کلاه‌برداری‌های تلفنی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۹.۷ میلیارد دلار ضرر زدند. برخی گزارش‌های دیگر هم نشان می‌دهد تا کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد ربات تلفن مزاحم در سال ۲۰۲۱ برای کشور ایالات…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.