منتظر رونمایی از هواوی میت ۳۰ با آرایه‌ای از دوربین‌ها به شکل دایره‌ای و مدرن باشید

0

هواوی بی‌توجه به تحریم‌ها و شایعات در حال توسعه اسمارت‌فون‌های آینده خود است. او خیالش راحت است که همیشه به گوگل اندروید دسترسی دارد؛ پس بیشتر روی ویژگی‌های سخت‌افزاری گوشی‌هایش تمرکز دارد.

از جمله طراحی آینده‌نگرانه و مدرنی برای دوربین اصلی نسل بعدی پرچم‌دار خود تدارک دیده است.

قطعا در نیمه دوم سال جاری میلادی و همین‌طور سال آینده شاهد رونمایی از اسمارت‌فون‌هایی با ۴ دوربین و بیشتر خواهیم بود. پیش‌بینی می‌شود نوکیا ۹ و گوگل پیکسل ۴ با دروبین‌های چهارگانه معرفی شوند.

ولی پرچم‌دار هواوی میت ۳۰ علاوه بر اینکه می‌خواهد با دوربین چهارگانه معرفی شود؛ چینش این دوربین‌ها در پنل پشتی گوشی هیجان‌انگیزتر نشان می‌دهد.

طبق آخرین رندرهایی که برای اسمارت‌فون رده بالای هواوی میت ۳۰ منتشر شده است؛ شاهد پیاده‌سازی دوربین اصلی به شکل دایره‌ای و بسیار زیبا و مدرن هستیم.

در این دایره ۴ دوربین و یک فلاشر قرار گرفته‌اند ولی کاملا مشخص نیست هریک از این لنزها چه نوعی است و کارکردش در گوشی چه خواهد بود. البته، برخی رسانه‌ها هم می‌گویند این دوربین شامل ۳ لنز و یک فلاشر خواهد بود.

اگر تصور کنیم میت ۳۰ با دوربین چهارگانه عرضه می‌شود؛ شاید چینش لنزهای دوربین به این صورت باشد که لنز اصلی با زوم اپتیکال ۵ برابر در وسط دایره قرار بگیرد. لنز سمت راست و بالای فلاشر می‌تواند لنز زمان پرواز (time-of-flight) یا لنز فرعی دیگری باشد.

لنزهای سمت چپ دایره هم می‌توانند مربوط به عکاسی واید و عکاسی عمیق باشند. آن‌طور که این رندر میت ۳۰ نشان می‌دهد؛ طراحی دوربین اصلی این گوشی باید بسیار جذاب و آینده‌نگرانه باشد.

حرکت از طراحی مربعی به دایره‌ای

ما لنزی با قدرت زوم اپتیکال ۵ برابر را قبلا روی گوشی‌های هواوی دیدیم و تازگی ندارد. گوشی P30 Pro از جمله اسمارت‌فون‌هایی است که دارای چنین لنزی ولی با طراحی مربعی است.

اما سوال مهم این است که با تغییر طراحی دوربین، آیا نحوه کار لنز اصلی و زوم اپتیکال آن نیز تغییر می‌کند و به شیوه‌ای متفاوت از هواوی پی ۳۰ پرو عمل خواهد کرد؟ حداقل توضیحات شرکت لایکا که سازنده این لنز‌ها است؛ نشان می‌دهد عملکردی مشابه دوربین پی ۳۰ پرو خواهد داشت.

رندرهای جدید هواوی میت ۳۰ توسط کاربری به نام iChangezone روی شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر شدند. معمولا این کاربر تصاویری دقیق و نزدیک به اصل گوشی‌ها را منتشر می‌کند و از این لحاظ یک منبع قابل اعتماد است.

از سوی دیگر، رندرهای جدید منتشر شده شباهت‌های زیادی با شایعات قبلی و همین‌طور تصاویر رندر منتشر شده در گذشته دارند و تفاوت‌های جزیی دیده می‌شود. هنوز نمی‌دانیم مشخصات گوشی‌های میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو چیست ولی هواوی اواسط ماه سپتامبر (شهریور ماه) از این پرچم‌دارها رونمایی می‌کند.

در حالی که گوگل و اپل به سوی طراحی دوربین اصلی مربعی حرکت کردند؛ به نظر می‌رسد هواوی قبلا این طراحی را آزموده است و اکنون می‌خواهد روی طراحی دایره‌ای تمرکز کند که جذاب‌تر و مدرن‌تر است.

حداقل در رندرها میت ۳۰ طراحی بهتری نسبت به آیفون ۱۱ در بخش دوربین اصلی دارد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.