این عکس‌ها ثابت می‌کنند که ژاپن مثل هیچ کشور دیگری نیست!

3

ژاپن هنوز که هنوز است برای ما یک معما است. کشوری که فرهنگی متفاوت دارد و همه چیزش از ارزش‌های خانوادگی گرفته تا جلوه‌های خیال‌پردازی و از سینما تا فناوری و سخت‌کوشی مردم سرزمین‌اش، متفاوت است.

در اینجا با هم عکس‌های جالب از ژاپن را مرور کنیم:

 • تیم ملی فوتبال ژاپن بعد از شکست ۳ به ۲ در مقابل بلژیک و حذف از جام جهانی در رختکن استادیون این پیام تبریک را از خود به جا گذاشت.

 • یک مشتری وقتی کالایی از آمازون ژاپن دریافت کرد؛ این یادداشت را همراه کالا پیدا کرد:

– در ژاپن به چمدان و کیف مسافرتی شما احترام می‌گذارند و روی تسمه نقاله فرودگاه‌ها آنها را با نظم می‌چینند، طوری که دسته آنها به سمت بالا باشد و برداشتن آنها راحت باشد!

-فواره‌ای در ژاپن که ساعت را نشان می‌دهد:

-پذیرش یک هتل در ژاپن که روبات‌های دایناسوری به صورت نمایدن در آن قرار داده شده‌اند:

-این تصویر زیبا که در آن ادری هپبورن و گرگوری پک در فیلم تعطیلات رمی دیده می‌شوند با استفاده از ساقه برنج از سویه‌های مختلف درست شده است:

-مسافری به ایستگاه پلیس رفت تا یک نشانی در سه بلوک آن سوتر را دریافت کند و افسر پلیس به او یک کروکی دقیق داد!

– تابلویی که در آن آداب نشستن صحیح نمایش داده شده:

 • هر کسی در پی اثبات باتجربه بودن خود در رانندگی و تنگ کردن عرصه بر راننده‌های کم‌تجربه یا مسن نیست. علامتی روی خودرو به نشانه اینکه راننده تازه گواهی گرفته یا مسن است، قرار داده می‌شود تا دیگران رعایت راننده را بکنند و احتیاط بیشتری به خرج بدهند.

-سبزی فروشی که در آن فروشنده همیشه بالای سر کالاها نیست و خواسته شده که پول هر بسته سبزی که برداشتید خودتان در محل بگذارید!

-پوزش‌خواهی به خاطر تاخیر پرواز:

 • جابجایی بار به این صورت از راه‌پله:

-پله اضطراری به صورت سرسره:

 • در داخل قطار، روی پشتی صندلی جلویی، جیب کوچکی دوخته شده تا اگر خواستید بخوابید؛ بلیت خود را درون بگذارید تا کنترل‌چی بی‌جهت بیدارتان نکند.

-راننده اتوبوس در یک روز بارانی، برای اینکه مسافرها در فاصله کوتاه بین خروج و باز کردن چترهایشان خیس نشوند، اینگونه چتر باز کرده و مواظب آنهاست:

 • برگه کاغذی که متروی ژاپن به مسافرها می‌دهد تا در صورت تاخیر در رساندم مسافرها، کارفرماهای آنها متوجه عذر موجه آنها بشوند. در این کاغذ نام قطار و مدت زمان تاخیر به دقت نوشته شده:

-پله برقی دارای دستگیره آنتی‌باکتریال!

-یک خوشامدگویی ساده ولی در عین حال ژرف: در فرودگاه‌ها ورود مسافران خارجی به انگلیسی تبریک گفته شده و در عین حال به زبان ژاپنی، برگشت ژاپنی‌ها هم به میهنشان تبریک گفته شده. نشانی از احترام به شهروندان.

– راهنمای مقابله با زلزله به همه شهروندان ژاپنی داده می‌شود.

دستگاه فروش خودکار چتر!

 • در پیچ‌های مسیرهای دوچرخه‌سواری به اینگونه تدبیری برای کاستن سرعت دوچرخه‌سوارها برای پیشگیری از حادثه اندیشیده شده است:

برچسب‌های ضد الکتریسیته ساکن در آسانسور یک هتل در ژاپن:

 • هندوانه هرمی:

 
3 نظرات
 1. Aydin می گوید

  اصلا شاهکارن

 2. سیدمحمود سیفی‌نیا می گوید

  عالی بودند. همزمان دارم یک کتاب از یک نویسنده – خلاق ژاپنی می‌خوانم. ماتسوشیتا. همزمانی دیدن این تصور با ترویج فرهنگ ژاپنی در آن کتاب بسیار جالب بود.

 3. سروش می گوید

  حیرت انگیزه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.