این گجت با افزودن منظره‌یاب و کلیدهای چرخان، دوربین اسمارت‌فون را به DSLR تبدیل می‌کند

0

چه کسی می‌گوید دوربین‌های اسمارت‌فون‌ها نمی‌توانند منظره‌یاب یا کنترلر فیزیکی نداشته باشند؟

گجت Miggo Pictar Pro می‌تواند یک منظره‌یاب و کنترلر فیزیکی مشابه DSLR با کلیدهای چرخان به دوربین گوشی‌های اندرویدی و آیفون اضافه کند در حالی‌که به یک باتری اضافی نیز مجهز است.

به علاوه، می‌تواند همانند یک کیس گوشی تلفن همراه را محکم در بر بگیرد بدون اینکه نیازی به اتصال‌های وای‌فای یا بی‌سیم و حتی اتصال‌های کابلی داشته باشد.

Pictar Pro را می‌توان یک دستگیره دوربین تلفن همراه دانست که با هدف تبدیل کردن دوربین‌های اسمارت‌فون به دوربین‌های DSLR طراحی شده است و کاربران بتوانند همانند یک دوربین حرفه‌ای با آن کار کنند.

مدل اصلی Pictar در سال ۲۰۱۶ عرضه شده و اکنون Pictar Pro یک مدل پیشرفته‌تر از آن با ویژگی‌های تکامل یافته و بهتر است.

Pictar Pro همانند مدل اصلی Pictar به یک کلید شاتر برای عکاسی، گیره بزرگ‌تر برای گرفتن اسمارت‌فون و دکمه‌های کنترلی مجهز شده است ولی از یک کلید زوم برای کار با عکس‌ها و ویدیوها هم سود می‌برد.

یک کلید چرخان هم برای کنترل میزان نور تصویر استفاده شده است. کلید چرخان دوم برای انتخاب مودهای عکاسی در اپلیکیشن Pictar است. این مودهای شامل auto ،shutter priority ،ISO priority ،manual ،macro ،video ،selfie ،sport و filters هستند.

این کلیدهای چرخان کارکرد کلید فشاری را هم دارند و با فشار دادن آن‌ها می‌توان برخی عملیات‌ها را انجام دهند. از طریق اپلیکیشن Pictar هم می‌توان عملکرد کلیدها را تغییر و بازتعریف کرد.

همه‌چیز شبیه DSLR

از همه جالب‌تر، منظره‌یاب این دستگاه است که البته اختیاری است و هر کاربری بنا بر سلیقه خود می‌تواند استفاده کند. منظره‌یاب همانند یک ماژول به بالای صفحه‌نمایش افزوده می‌شود و به خود بدنه Pictar Pro متصل شده است.

تصویر صفحه‌نمایش موبایل با تغییر اندازه، در منظره‌یاب نمایش داده می‌شود و در هنگام عکاسی یا فیلم‌برداری به مود دوربین می‌رود. این منظره‌یاب یک قاب پلاستیکی اختیاری هم دارد که مانع از تابش نور خورشید به صفحه می‌شود.

این گیره به یک باتری اضافی هم مجهز شده است تا مدت زمان شارژ گوشی تلفن همراه بیشتر شود. این باتری از شارژ سریع بی‌سیم مجهز به فناوری Qi استفاده می‌کند.

چون Pictar Pro طوری به گوشی متصل می‌شود که ممکن است جلوی برخی لنزها یا میکروفون را بگیرد؛ امکان اضافه کردن لنز بدون دخالت در کار گیره وجود دارد.

همانند نسخه اصلی Pictar با بلوتوث یا اتصال کابلی به گوشی تلفن همراه متصل نمی‌شود بلکه از دستورات صوتی سود می‌برد. کاربر می‌تواند یک دستور صوتی اعلام تا اپلیکیشن Pictar آن را پردازش و تنظیمات لازم را انجام دهد.

عکاسی با Pictar Pro بسیار ساده و راحت‌تر می‌شود. به‌خصوص اینکه بدانید می‌توان از سه‌پایه هم استفاده کرد. طراحی این گیره از دوربین‌های قدیمی دهه ۷۰ و ۸۰ الهام گرفته است. حتی در نسخه جدید جای یک آویز گردنی و دستگیره مچ دست وجود دارد تا همه‌چیز شبیه به دوربین‌های حرفه‌ای DSLR شود.

جنس بدنه از پلاستیک بسیار محکم و سنگینی است که برای تعادل در عکاسی لازم است. Pictar Pro توسط استارتاپ Miggo ساخته شده و در سایت کیک‌استارتر با قیمت ۱۱۹ دلار پیش‌فروش می‌شود. تحویل جنس از اوایل سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

در طراحی که نسخه اصلی Pictar فقط برای آیفون طراحی شده است ولی اکنون Pictar Pro فهرست طولانی از گوشی‌های اندرویدی و iOS را شامل می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.