استفاده از کپشن‌های صوتی به جای متن در اینستاگرام برای افراد دارای اختلال بینایی

0

اینستاگرام امروز دو ویژگی جدید برای افراد دارای مشکلات بینایی عرضه کرد تا این شبکه اجتماعی برای این کاربران بیشتر در دسترس و قابل استفاده باشد.

این دو ویژگی به نام‌های «automatic alternative text» و «custom alternative text» به کاربرانی که از اختلالات بینایی رنج می‌برند و نمی‌توانند به راحتی متن‌های توصیف عکس‌ها را بخوانند؛ کمک می‌کند از توصیف‌های صوتی برای درک بیشتر عکس‌ها استفاده کنند.

به گفته اینستاگرام، بیش از ۲۸۵ میلیون نفر در دنیا از مشکلات و اختلال‌های بینایی رنج می‌برند و قاعدتا نمی‌توانند با شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به راحتی کار کنند.

امروز، اینستاگرام در یک پست وبلاگ‌اش این دو ویژگی جدید را معرفی کرد و گفت کاربران می‌توانند با دریافت نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام در اندروید و iOS به این قابلیت‌ها دسترسی پیدا کنند.

کپشن‌های صوتی به جای متن

ویژگی «automatic alternative text» از فناوری‌های تشخیص سوژه برای تولید کپشن‌های صوتی مرتبط با یک عکس استفاده می‌کند.

این ویژگی با دستگاه‌های اسکرین ریدر سازگار است تا کاربران بتوانند برای یک عکس توضیحات دلخواه را به صورت صوتی گوش کنند.

کاربران عادی اینستاگرام می‌توانند با این ویژگی برای برخی از عکس‌های خود توضیحات صوتی جایگزین متن بسازند و به پست خود ضمیمه کنند تا افرادی که دارای اختلال‌های بینایی هستند؛ هنگام مرور پست‌ها و عکس‌ها، این کپشن‌های صوتی را بشنوند.

ویژگی جدید اینستاگرام اجازه می‌دهد کپشن‌های صوتی به صورت دستی و سفارشی‌سازی شده به تصاویر اضافه شوند.

ویژگی بعدی به نام «custom alternative text» به کاربران کمک می‌کند بهترین کپشن صوتی به جای متن را انتخاب و به عکس اضافه کند. این کپشن‌ها با اسکرین ریدرها قابل خواندن هستند. برای استفاده از این ویژگی باید به بخش «Advanced Settings» مراجعه و پیش از آپلود عکس آن را فعال‌سازی کنید.

اینستاگرام می‌گوید این دو ویژگی برای کمک به ۲۵۸ میلیون فردی است که نمی‌توانند متن‌ها را در پست‌ها بخوانند و شاید برای استفاده از اینستاگرام مشکل داشته باشند.

پیش از این، شرکت اپل هم ویژگی‌هایی برای افراد کم بینا و دارای اختلال‌های بینایی روی دستگاه‌های خود عرضه کرده بود. به عنوان نمونه، در سیری مبتنی بر iOS 12 کلیدهای میانبری قرار داده شده است تا این افراد راحت‌تر بتوانند کارهای خود را انجام دهند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.