این عینک‌های مجهز به هوش مصنوعی، مناظر اطراف را برای افراد دچار مشکلات بینایی به صورت صوتی، توصیف می‌کنند

0

زندگی با نابینایی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما ما در عصری زندگی می‌کنیم که فرصت‌های بسیار بیشتری را برای افراد دارای اختلالات بینایی فراهم می‌کند.

فناوری جدید استقلال و خوداتکایی را برای مردم دچار مشکل بینایی می‌تواند به همراه داشته باشد. شرکت هلندی Envision “عینک هوشمند مجهز به هوش مصنوعی” جدیدی را طراحی کرده که به افراد کم بینا کمک می‌کند. این عینک شرایط و محیط پیرامونی را برای این آدم‌ها به صورت صوتی توصیف می کند.

عینک انویژن مجهز به دوربین ۸ مگاپیکسلی است که متن، اشیا، مکان‌ها و چهره‌ها را اسکن می‌کند و این اطلاعات را به بیش از ۶۰ زبان مختلف برای کاربر تکرار می‌کند. این دستگاه می‌تواند انواع متن را از کتاب‌ها، نامه‌ها، یادداشت‌های دست‌نویس و برچسب‌ها برای کاربر بخواند. علاوه بر این، این عینک قادر به تشخیص افراد و اشیاء است، به طوری که افراد می‌توانند دوستان، خانواده و همکاران را با آسانی پیدا کنند و در مواقع نیاز، وسایل خود را پیدا کنند.

کارتیک کانان، یکی از بنیانگذاران Envision، می‌گوید: “مأموریت ما بهبود زندگی دو میلیارد کم‌بینا و نابینا در جهان با ارائه فناوری‌ها، محصولات و خدمات کمکی است.”

می‌توانید از طریق وب‌سایت این شرکت و کانال یوتیوب درباره عینک‌های Envision، از جمله نحوه خرید آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.