صفحه‌کلید Gboard با هوش مصنوعی گوشی به شما استیکر، گیف و ایموجی پیشنهاد می‌دهد

0

صفحه‌کلید مجازی Gboard هر روز در حال هوشمندتر و دقیق‌تر شدن است.

این صفحه‌کلید گوگل در ماه‌های گذشته پیشرفت قابل توجهی کرده است و اکنون می‌تواند با اتکا به هوش مصنوعی گوشی، متن‌ها و تایپ‌های شما را تجزیه و تحلیل کند و متناسب با آن‌ها واکنش نشان بدهد.

این صفحه‌کلید از امروز می‌تواند با کمک هوش مصنوعی اسمارت‌فون‌ها براساس چیزی که تایپ کردید به شما استیکر، ایموجی و گیف پیشنهاد بدهد.

مثلا، اگر شما عبارت «Good Morning» را تایپ کنید و آیکون «G» شبیه به لوگوی گوگل را بزنید؛ مجموعه‌ای از استیکر صبح به خیر ظاهر می‌شوند و شما می‌توانید یکی از این استیکرها را سریعا استفاده کنید.

کاربران وقتی روی آیکون «G» ضربه می‌زنند؛ تغییر حالت داده و به آیکون «Gif» تغییر پیدا می‌کند که نشان می‌دهد استیکرها، ایموجی‌ها و گیف‌های مرتبط با متن نمایش داده شده‌اند.

در حال حاضر، صفحه‌کلید جیبورد در سراسر دنیا می‌تواند از این ویژگی جدید «search all media» سود ببرد و همه کاربران آن می‌توانند پیشنهادات ایموجی، استیکر و گیف دریافت کنند.

یادگیری ماشینی برای پردازش سریع‌تر

گوگل می‌گوید در حالی‌که دسترسی به این محتوای مالتی‌مدیا تنها با لمس یک آیکون امکان‌پذیر است ولی می‌خواهد به کاربران کمک کند دستی چیزی را جست‌وجو نکنند و به طور خودکار این محتوا پیشنهاد شوند.

گوگل وعده کرده است این صفحه‌کلید مجازی در روزهای آینده به تدریج محتوای مالتی‌مدیای بیشتر و متنوع‌تری را پیشنهاد دهد.

دیگر ویژگی جدید اخیرا اضافه شده به Gboard، قابلیت جست‌وجوی خودکار، پیشنهاد دادن متن‌ها و تکمیل آن‌ها است. تمام این ویژگی‌ها در جهت ساده‌تر کردن کار کاربران و افزایش سرعت آن‌ها است.

گوگل از فناوری یادگیری ماشینی مبتنی بر تراشه‌های خود دستگاه‌ها، برای سرعت بخشیدن به Gboard و ارایه پیشنهادات استفاده کرده است.

فعلا ویژگی جدید پیشنهاد محتوای Gboard برای زبان انگلیسی است و به تدریج برای زبان‌های پر کاربرد دیگر دنیا هم توسعه داده شده و در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.