قابلیت جست‌وجو در ایموجی، استیکر و گیف به صفحه‌کلید کم حجم و محبوب Gboard گوگل افزوده شد

1

آخرین نسخه بتای صفحه‌کلید مجازی Gboard برای کاربران اندرویدی منتشر شده و دارای چند قابلیت قابل توجه است.

این صفحه‌کلید امکان جست‌وجو در ایموجی و استیکرها را فراهم کرده است و چند بهبود کوچک نرم‌افزاری دارد. به علاوه، نسخه ۷.۰.۲ این صفحه‌کلید از زبان‌های چینی، ژاپنی و کره‌ای پشتیبانی می‌کند.

نسخه ۷ صفحه‌کلید Gboard در ماه پیش به طور سراسری منتشر شد که دارای قابلیت «Search all media» بود. اکنون، در نسخه بتای جدید این صفحه‌کلید شاهد امکان جست‌وجو در ایموجی، استیکرها و فایل‌های گیف هم هستیم.

این صفحه‌کلید از یک رابط گرافیکی جدیدی بهره می‌برد که امکان جست‌وجو در همه گروه‌ها را فراهم می‌کند. مثلا شما با وارد کردن عبارت «happy» می‌توانید به چندین ایموجی مرتبط با وضعیت خندان و خوشحال سریعا دسترسی پیدا کنید.

قابلیت «Search all media» اولین برگه این برنامه است و با کشیدن دست روی صفحه‌نمایش به سوی سمت چپ می‌توانید نتایج بیشتری را در گروه‌های دیگر مشاهده کنید.

در بخش استیکرها، گزینه‌ای به نام «More» وجود دارد که امکان جست‌وجوی بیشتر و اختصاصی را در این بخش فراهم می‌کند. می‌توانید جست‌وجوی با کلمات اختصاصی‌تر را اینجا انجام دهید. کاربران معمولا استیکرهای زیادی دارند و یک جست‌وجوی ساده نمی‌تواند آن‌ها را اقناع کند.

افزوده شدن چند قابلیت جزیی جدید دیگر

از نسخه ۶.۷ صفحه‌کلید Gboard شاهد افزوده شدن زبان‌های چینی و کره‌ای بودیم ولی اکنون در نسخه ۷.۰.۲ از این زبان‌ها به طور کامل پشتیبانی می‌شود و کاربران این کشورها می‌توانند به راحتی با این زبان‌ها کار کنند.

از دیگر تغییرات جزیی این صفحه‌کلید مجازی محبوب دستگاه‌های موبایل می‌توان به مثلا ب ساده‌تر شدن فرآیند انتخاب یک زبان یا قابلیت جدید email auto-complete اشاره کرد. این قابلیت‌ها برای همه کاربران روی نسخه بتا در دسترس نیستند و باید برای استفاده ازشان تا انتشار نسخه اصلی و رسمی منتظر بمانیم.

برای دانلود صفحه‌کلید Gboard برای دستگاه‌های اندرویدی به گوگل‌پلی و برای دستگاه‌های iOS به اپ‌استور مراجعه کنید.

منبع: + و +


 
1 نظر
  1. علیرضا پورعابدین می گوید

    کیبورد گوگل تقریباً همه انتظارات کاربر رو برطرف می‌کنه
    پیشرفت های کیبورد گوگل تا جایی پیش رفته که پشتیبانی از کیبورد معروف سوئیفت متوقف شده!
    امیدوارم این پیشرفت‌ها باعث ایجاد تک قطبی و انحصار برای یک کیبورد خاص مثل کیبورد گوگل نشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.