فید خبری به صفحه جست‌وجوی موبایل گوگل افزوده شد؛ گوگل لنز به گوگل ایمیج دسکتاپ آمد

0

گوگل به مناسبت ۲۰ سالگی این شرکت، تغییراتی در ابزار جست‌وجوی خود داده است.

بزرگ‌ترین تغییر را می‌توان افزوده شدن یک فید خبری به صفحه اصلی اپلیکیشن موبایل جست‌وجوی این شرکت دانست. این فید خبری چندین پیشنهاد را در همان صفحه اصلی فهرست کرده است ولی اگر صفحه را به سمت چپ سوایپ کنید؛ وارد بخش جدیدی به نام Discover می‌شوید.

گوگل می‌گوید با این بخش جست‌وجو و محتوا به طور سازمان‌دهی‌تر و مرتب‌تر به کاربر نمایش داده شده و ارتباط و درک متقابل کاربر و محتوا بهتر می‌شود.

در بخش «Discover» هرگونه محتوای مرتبط با نیازهای کاربر نشان داده می‌شود و لزوما نباید محتوای خبری به‌روز باشند. میان محتواهای نشان داده شده در این بخش و فید خبری پیش‌فرض صفحه اول یک ارتباط و پیوند عمیقی وجود دارد.

کاربران موبایل می‌توانند با استفاده از نوار لغزنده کنار صفحه، تعداد مطالب نمایش داده شده در فید را کاهش یا افزایش دهند. فید خبری بیشتر متناسب با سلایق و علایق کاربران چینش و دسته‌بندی می‌شود و ارتباط مستقیمی با جست‌وجوهای آن‌ها دارد.

در بخش «Discover» از چندین زبان پشتیبانی می‌شود و کاربر می‌تواند به طور همزمان در فیدهای خود مطالبی مثلا به زبان انگلیسی و اسپانیایی داشته باشد. گوگل می‌گوید به‌‌زودی زبان‌های بیشتری به این بخش افزوده می‌شود. بسیاری از این تغییرات همزمان با بازطراحی اپلیکیشن Google News رخ دادند.

گوگل از بینایی ماشینی برای افزودن مطالب ویژال به جست‌وجو استفاده می‌کند. این فرم جدید از نمایش اطلاعات به نام «Stories» براساس استاندارد AMP توسعه داده شده است و گوگل می‌گوید قصد افزودن آن‌ها را در ماه‌های آینده دارد.

تغییرات گوگل ایمیج

بخش Google Images نیز به‌روزرسانی شده است و الگوریتم‌های جدیدی برای رتبه‌بندی تصاویر در جست‌وجوها استفاده می‌شود.

همین‌طور، اطلاعات مفید بیشتری درباره عکس‌ها و صفحه دارنده عکس به کاربر نمایش داده خواهد شد. گوگل می‌گوید این تغییرات از ۲۷ سپتامبر برای کاربران دسکتاپ اعمال می‌شود.  Google Stories هم به بخش جست‌وجوی تصاویر افزوده خواهد شد.

یکی دیگر از تغییرات گوگل، آوردن Google Lens به درون بخش جست‌وجوی تصاویر است. در نسخه وبی موبایل کاربران می‌توانند روی کلید Lens تقه بزنند و پس از شناسایی عکس، درباره آن در وب جست‌وجو کنند.

می‌توان تنها بخشی از یک تصویر را برش داده و در وب جست‌وجو کرد. به طور مثال، می‌خواهید درباره قیمت یک قفسه کتاب در پس‌زمینه عکسی جست‌وجو کنید. کافی است عکس را برش زده تا فقط قفسه کتاب مورد نظر شما در وب جست‌وجو و اطلاعات مرتبط نمایش داده شود.

به علاوه، گوگل قابلیتی همانند پینترست در نمایش تصاویر گروهی و مرتبط با یکدیگر را به گوگل ایمیج افزوده است.

گوگل در مراسم خود از بهبود نتایج جست‌وجو، بهبود جست‌وجوی شغل، بهبود تحقیق در اینترنت و چندین ابزار کوچک و مفید دیگر مرتبط با جست‌وجو در وب خبر داد.

به هر حال Google Feed این شرکت نزدیک به ۸۰۰ میلیون کاربر دارد و در یک سال گذشته ۲.۵ برابر ترافیک بیشتری برای تولیدکنندگان و منتشرکنندگان محتوا ارسال کرده است.

حالا استفاده از ویژگی‌های آن در بخش فید جست‌وجوی می‌تواند اتفاق بزرگی قلم‌داد شود و کاربران را به سوی دریافت محتواها و مطالب سفارشی و شخصی‌تر سوق دهد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.