تغییرات گرافیکی ابزار جست‌وجوی گوگل به نسخه وب موبایل رسید

0

پس از تغییرات ظاهری و گرافیکی ابزار جست‌وجوی گوگل در نسخه دسکتاپ، حالا زمان اعمال زبان طراحی Google Material Theme به نسخه وب موبایل رسیده است.

این زبان طراحی سعی می‌کند ابزار جست‌وجوی گوگل در وب را مدرن‌تر کرد. برای نمونه، گوشه‌های گرد در هر دو صفحه اصلی و نمایش نتایج جست‌وجو قابل مشاهده هستند.

اکنون، اگر با یک دستگاه موبایل وارد صفحه google.com شوید؛ می‌توانید تغییرات ظاهری جدید را مشاهده کنید. در این تغییرات، نوار قرصی شکل جایگزین نوار مستطیلی شکل شده است.

مانند قبل کلید جست‌وجوی آبی رنگ در انتهای نوار سمت راست مشاهده می‌شود ولی زیباتر از نمونه قبلی است.

منوی کشویی ناوبری سایت در گوشه بالا سمت چپ قرار گرفته است و در صفحه نتایج جست‌وجو نیز همان‌جا است. به نظر می‌رسد در این مکان، عملکرد بهتری دارد و کاربران راحت‌تر با آن کار می‌کنند چون منو از سمت چپ گوشی باز می‌شود.

نما و ابزارهای بالای صفحه جست‌وجوی گوگل همان‌طور مانند گذشته باقی مانند و شامل پیشنهاد بخش‌های مختلف یا ابزارهای دیگر گوگل هستند.

تغییرات آرام و آهسته

هنگامی که کاربر موبایل در حال اسکرول و پیمایش نتایج جست‌وجو است؛ نوار منوهای بالای صفحه حرکت نمی‌کند و در جای خودش ثابت است. بنابراین؛ کاربر برای دسترسی به این منوها و گزینه‌ها باید مجددا به بالای صفحه برگردد. در نسخه دسکتاپ شاهد حرکت این نوار هستیم.

یکی دیگر از تغییرات به گزینه «More results» برمی‌گردد که باز در نسخه جدید بهتر شده است و حالا بیشتر در دسترس کاربران است.

با این حال، تغییرات ظاهری پوسته جدید جست‌وجوی گوگل در وب موبایل بسیار گسترده و رادیکالی نیستند و گوگل سعی کرده بهبودهایی جزیی برای راحتی بیشتر کاربر یا افزایش المان‌های زیباشناختی انجام دهد.

احتمالا تغییرات دیگری هم در وب موبایل گوگل ببینیم ولی به تدریج و آهسته اعمال می‌شوند تا کاربران موبایل با مشاهده سایت google.com یکه نخورند و هنوز بتوانند با آن تعامل داشته باشند.

پوسته جدید برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS منتشر شده است و به‌زودی تمام کاربران در سراسر جهان می‌توانند از آن لذت ببرند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.