مرورگر وب Cake تجربه کاربری متفاوتی در جست‌وجوی موبایل به راه انداخته است

0

مرورگر وب جدیدی به نام Cake روی گوگل‌پلی منتشر شده است که تجربه کاربری متفاوتی برای وب‌گردی و جست‌وجو روی موبایل فراهم می‌کند.

این مرورگر وب توسط استارتاپی به همین نام Cake ساخته و برای اندروید عرضه شده است. این استارتاپ در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد.

این مرورگر وب قابلیت‌های جست‌وجوی سریع‌تر و ساده‌تری برای کاربران روی دستگاه‌های موبایل دارد. وقتی یک کلمه یا عبارت را در صفحه جست‌وجو وارد می‌کنید؛ به جای نمایش فهرستی از سایت‌های جست‌وجو شده، به طور مستقیم وارد اولین جست‌وجوی مرتبط با درخواست شما می‌شوید.

اگر صفحه‌نمایش را از سمت راست سویپ کنید، دیگر جست‌وجوهای مرتبط به شما نمایش داده خواهد شد. این مرورگر؛ در جست‌وجوی عکس و ویدیو روی وب با موبایل نیز خلاقیت‌ها و بهبودهایی فراهم کرده است تا کاربران هم سریع‌تر به چیزی که می‌خواهند، برسند و هم از این وب‌گردی لذت بیشتری روی دستگاه‌های همراه ببرند.

مثلا اگر بخواهید تصاویری از یک بازی فوتبال اخیرا برگزار شده را ببینید؛ با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید مستقیم وارد صفحه عکس‌های این مسابقه در Google Images شوید یا با کشیدن صفحه، عکس‌های این فوتبال را در دیگر موتورهای جست‌وجو مانند Imgur و Flickr مشاهده کنید.

جست‌وجوی سریع‌تر

اپلیکیشن Cake از یک مسدودکننده تبلیغات توکار نیز سود می‌برد تا کاربران بتوانند به طور ناشناس وارد صفحه نتایج جست‌وجو شوند. این مرورگر وب می‌تواند روی مود جست‌وجوی سنتی نیز تنظیم شود تا کاربرانی که با رابط کاربری جدید ارتباط برقرار نمی‌کنند یا تمایل دارند هنوز به طور معمولی وب‌گردی کنند؛ بتوانند از این مرورگر وب همانند دیگر مرورگرهای موبایل استفاده کنند.

مرورگر وب Cake از ایده جالب و خلاقانه‌ای برای جست‌وجو روی موبایل سود می‌برد و یک نیاز واقعی کاربران موبایل را نشانه رفته است ولی هنوز موانعی بر سر راه محبوبیت و استفاده گسترده از آن وجود دارد.

این مرورگر باید هوشمندتر شود و بتواند دقیق‌تر حدس بزند که کاربران با اولین جست‌وجو دنبال چه چیزی هستند. روی موبایل؛ گشتن به دنبال چیزی روی وب واقعا آزاردهنده و خسته‌کننده است. کاربران می‌خواهند با جست‌وجو اول به نتیجه برسند و همانند دسکتاپ چندین صفحه جست‌وجوی عکس و ویدیو را اسکرول نکنند.

مشکل دیگر این مرورگر وب، سرعت پایین‌تر آن در اولین جست‌وجو نسبت به سایر مرورگرها است. مثلا جست‌وجو برای یک ویدیو طولانی از مرورگر کروم یا سافاری است. شاید یک دلیل آن بارگذاری کل یک صفحه با منابع آن به جای یک صفحه جست‌وجوی ساده است. استارتاپ توسعه‌دهنده مرورگر Cake باید روی این مورد هم بیشتر تمرکز کنند.

مسلما مرورگر Cake اولین روزهای پس از انتشار را سپری می‌کند و ایرادات و مشکلاتی دارد که در نسخه‌های بعدی رفع خواهند شد ولی می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده از تجربه کاربری لذت‌بخشی در جست‌وجو روی موبایل استفاده می‌کنیم.

مرورگر وب Cake را می‌توانید برای دستگاه‌های اندرویدی از روی گوگل‌پلی دانلود کنید.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.