صدها کارمند گوگل در سراسر جهان در اعتراض به بدرفتاری نسبت به زنان دست از کار کشیدند

0

روز پنچ‌شنبه، چند صد کارمند گوگل در شعب مختلف سراسر جهان دست از کار کشیدند و به وضعیت بد حقوق زنان در این شرکت اعتراض کردند.

این افراد با در دست داشتن پلاکاردهایی به سوءاستفاده جنسی از زنان و عدم رسیدگی به شکایات بدرفتاری جنسی بر ضد زنان در داخل خود شرکت اعتراض کردند.

دامنه این اعتراض‌ها از توکیو و سنگاپور به لندن و نیویورک می‌رسد. انتظار می‌رود در روزهای بعد هم شعب دیگر شهرها مانند کالیفرنیا به این حرکت و اعتراض گروهی بپیوندند.

کارمندان گوگل سعی کردند با زنان قربانی بدرفتاری جنسی اعلام هم‌دردی کنند و به گوگل هم فشار بیاورند که شکایات سوءاستفاده و بدرفتاری جنسی را در داخل خود شرکت بررسی کند و نیازی به ارجاع به محاکم قضایی بیرون از شرکت گوگل نباشد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

این کارمندان معترض می‌گویند برخی از مردان در شرکت‌های فناوری از قدرت خود بر ضد زنان سوءاستفاده می‌کنند. منظور این کارمندان به طور خاص به سوی «اندی روبین»؛ خالق نرم‌افزار اندروید یکی از مدیران سابق شرکت گوگل است.

این فرد در سال ۲۰۱۴ با دریافت مبلغی ۹۰ میلیون دلاری خود را بازخرید کرده در حالی‌که چندین شکایت از وی با موضوع بدرفتاری جنسی بر ضد زنان مطرح شده است.

روبین با بازخرید خود امکان طرح شکایت‌ها در محاکم قضایی رسمی بیرون را از بین برد. داستان‌های سوءاستفاده جنسی از زنان درباره چندین مدیر دیگر این شرکت هم مطرح شده است.

آزار و اذیت زنان در مهد فناوری

کارمندان معترض گوگل اعتقاد دارند این شرکت رویه و موضع روشنی درقبال بدرفتاری جنسی با زنان ندارد و امکان طرح شکایت و ارایه گزارش را فراهم نمی‌کند.

گوگل غالبا به صورت توافق‌نامه‌هایی محرمانه سعی می‌کند از شکایت به محاکم قضایی بیرون جلوگیری کند و از افرادی که مرتکب جرم شده‌اند، حمایت کرده یا زمینه حمایت از آن‌ها را فراهم می‌کند.

در حالی که تصور می‌شود وضعیت کار زنان فناوری در شرکت‌هایی مانند گوگل واقع در دره سیلیکون بسیار خوب و مساوی با مردان باشد؛ اما گزارش‌های متعددی در سال‌های اخیر نشان می‌دهد هنوز یک دیدگاه مردانه و نژادپرستانه سیستماتیک در این شرکت‌ها حاکم است.

غالب قدرت در دست مردان است و آن‌ها می‌توانند زور بگویند؛ قوانینی به نفع خودشان و بر ضد زنان یا گریزگاه‌هایی برای فرار از پاسخ‌گویی در برابر آزار و آذیت‌های مختلف از جمله جنسی فراهم کنند.

ساندرای پیچای، مدیرعامل گوگل در نامه‌ای به کارمندان خود، از اقدامات گذشته ابزار تاسف و عذرخواهی کرده بود. گوگل گزارش داده در ۴ سال گذشته بیش از ۴۸ کارمند و از جمله ۱۳ مدیر ارشد را به جرم آزار و اذیت جنسی اخراج و از پرداخت حقوق و بازخرید ممانعت کرده است.

در ماه‌های گذشته هم گوگل از سوی کارمندان خود مورد اعتراض واقع شده بود و هزار کارمند با امضای نامه‌ای، خواهان توقف برخی پروژه‌های این شرکت بودند.

منبع

   

پستهای اخیر

و سرانجام پخش سریال لوکی از دیزنی پلاس شروع شد – چرا باید ببینیم؟!

اگر اهل کتاب کامیک مارول باشید، حتما شخصیت لوکی را می‌شناسید. او یک ضدقهرمان و برادر ثور است. او شخصیتی است که 1949 توسط استن لی و تصویرگر مشهور -جان کربی- خلق شد. او در دنیای کتاب‌های کامیک شخصیت مهمی است و حتی بر اساس یک نظرسنجی در سال…

با ویژگی شگفت‌انگیز «Live Text» در iOS 15 از هر متنی عکس بگیرید و جای دیگری کپی کنید

شاید «Live Text» جالب‌ترین ویژگی در سیستم‌عامل‌های iOS 15 و macOS Monterey و iPadOS 15 باشد که به تازگی از سوی اپل معرفی شدند. این ویژگی کلمات را از درون تصاویر بیرون کشیده و به شما اجازه می‌دهد در برنامه‌ها، یادداشت‌ها، ایمیل‌ها و جاهای…

گالری عکس: تصور کنید که مشهورترین بناهای باستانی و ساختمان‌های مشهور، محلشان کاملا عوض می‌شد!

بسیاری از ما دست‌کم یک بنای باستانی مشهور دنیا را از نزدیک دیده‌ایم. حتی اگر بازدیدی از نزدیک رخ نداده باشد، باز هم همه می‌داند که برج ایفل کجاست، مجسمه آزادی در کجا واقع است و محیط پیرامونش تقریبا چطوری است. اما برای کی لحظه چشم‌هایتان…

السالوادور نه تنها معامله با بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد؛ بلکه دنبال استخراج بیت‌کوین با انرژی آتش…

السالوادور اولین کشور در جهان است که یک رمزارز را پول رایج کشور شناخته و معامله با آن را آزاد و قانونی دانسته است. السالوادور با تصویب این قانون، تاریخ‌ساز شد ولی «نایب بوکله»، رئیس‌جمهور این کشور به همین اقدام بسنده نمی‌کند و دنبال…

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک‌ها به جنگ قاتل‌ها می‌روند – Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی‌برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می‌کردم. اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می‌توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای…

برندگان جایزه عکاسی پولیتزر ۲۰۲۱: عکس‌های خبرگزاری AP از ناآرامی‌های آمریکا در پی قتل جورج فلوید و…

در پست قبلی فهرستی از برندگان پولیتزر 2021 را برایتان نوشته بودم. اما در این پست، به بازتاب بخش عکاسی پولیتزر 2021 می‌پردازم. در پولیتزر، برندگان بخش عکاسی در دو بخش اعلام می‌شوند: 1- در بخش عکاسی خبری فوری، برنده مسابقه اعضای…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.