به‌زودی کاربران می‌توانند روی نتایج جست‌وجوهای گوگل کامنت منتشر کنند

0

ممکن است گوگل به‌زودی امکان انتشار نظرات عمومی درباره یک نتیجه جست‌وجو را بدهد.

این ویژگی اولین بار توسط سایت ۹to5Google در یک APK از آخرین اپلیکیشن گوگل کشف شده است و نشان می‌دهد به‌زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

یکی از اولین استفاده‌های این ویژگی می‌تواند در نتایج بازی‌های ورزشی باشد. مردم می‌توانند درباره نتیجه بازی فوتبال یا والیبال اظهارنظر کنند و این اظهارنظرها را دیگران ببینند.

این ویژگی در بخشی از اپلیکیشن گوگل به نام «Your Contributions» کشف شده است. وقتی روی این بخش کلیک می‌کنید؛ دو پنل قابل مشاهده است.

یک پنل برای بررسی (Review) و پنل دیگر برای کامنت‌گذاری است. در آن‌جا گوگل توضیح می‌دهد کاربران می‌توانند روی نتایج ورزشی نظر بگذارند.

احتمالا گوگل می‌خواهد نظرات عمومی مردم را از نظرات کارشناسان و رسانه‌های ورزشی مجزا کند که دو بخش review و comment در نظر گرفته است.

بازگشت دوباره گوگل

با توجه به «Google Search Help Page» اگر این ویژگی به طور کامل گسترش یافته و منتشر شود؛ شما می‌توانید درباره هر نتیجه جست‌وجوی گوگل اظهارنظر کنید و دیگران بخوانند. همین‌طور، نظرات دیگران را درباره آن نتیجه بخوانید.

گوگل در این صفحه توضیح داده است که نظرات شما به صورت عمومی منتشر می‌شوند و به صفحه «About me» شما پیوند داده خواهند شد.

گوگل اولین بار صفحه «About me» را در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد تا کاربران بتوانند اطلاعات خودشان در سرویس‌های مختلف گوگل را مشاهده و کنترل کنند.

قطعا این ویژگی می‌تواند جذابیت‌های زیادی برای کاربران گوگل داشته باشد و هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد.

پس از اینکه گوگل پلاس بسته شد؛ برخی تصور کردند این غول دنیای وب دیگر نمی‌خواهند به فعالیت‌های خود در حوزه شبکه‌های اجتماعی ادامه دهد اما ویژگی انتشار کامنت روی نتایج جست‌وجو می‌تواند شروع جدیدی برای گوگل باشد.

شاید بتوان تصور کرد گوگل دنبال یکپارچه‌سازی شبکه‌های اجتماعی با سرویس‌های مختلف خود است. افزون بر این، از نظر بازاریابی، درآمدزایی و تبلیغات برای گوگل بسیار مثبت و مفید خواهد بود.

هنوز به طور یقین مشخص نیست این ویژگی چه زمانی عرضه خواهد شد و آیا همه کاربران بدان دسترسی دارند یا فعلا به طور محدود پیاده‌سازی می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.