صدها پرنده در لاهه هلند ایست قلبی کردند؛ آیا تشعشعات شبکه ۵G جان این پرنده‌ها را گرفته؟

1

هفته گذشته، شهر لاهه در کشور هلند شاهد یک فاجعه زیست محیطی بود.

صدها پرنده در پارک محلی این شهر روی زمین افتاده و مرده‌اند در حالی‌که بدن‌شان کاملا سالم است و هیچ آسیبی ندیده‌اند.

شروع این فاجعه از روز ۵ نوامبر ۲۰۱۸ آغاز شده و ابتدا جسد ۱۵۰ پرنده و در روزهای بعد جسد نزدیک به ۳۰۰ پرنده دیگر در جمن و زمین پارک و اطراف آن یافت شد. افزون بر این، گزارش شده برخی پرندگان دیگر مانند اردک‌ها نیز رفتارهای عجیبی از خود بروز داده و مثلا دایم زیر آب می‌روند.

از اولین ساعت‌های گزارش جان باختن این پرندگان، روزنامه‌ها و سایت‌های محلی به این موضوع پرداخته و در پی کشف عامل آن بودند.

از اوایل هفته پیش، در ایستگاه راه‌آهن نزدیک پارک محلی کشف جسدهای پرندگان، سری جدیدی از آزمایش‌های راه‌اندازی شبکه‌ها و اینترنت پر سرعت ۵G آغاز شده است.

بسیاری از منابع محلی فرکانس‌های شبکه‌های ۵G را عامل ایست قلبی این پرندگان دانسته و اعتقاد دارند تنها امواج ۵G می‌تواند چنین تاثیر سریع و گسترده‌ای بر پرندگان و دیگر موجودات زنده بگذارد.

با بررسی لاشه‌های این پرندگان، مشخص شده همه آن‌ها سالم هستند و هیچ‌گونه سوختگی، زخم یا اثری از ویروس و عفونت ندارند. بررسی خون پرندگان مرده هم نشان می‌دهد مسموم نشده‌اند و قلب آن‌ها به یک‌باره از کار ایستاده است.

احتمال می‌رود پرندگان اردک هم برای فرار از امواج رادیویی شبکه ۵G دایما زیر آب رفته و رفتارهای عجیبی از خود نشان دادند.

باز هم تشعشعات الکترومغناطیس

منابع محلی گزارش دادند شبکه ۵G آزمایشی در این منطقه روی فرکانس ۷.۴ گیگاهرتز راه‌اندازی شده است. همه کارشناسان می‌دانند که امواج مایکروویو با ولتاژ پایین، نمی‌توانند چنین آسیبی به موجودات زنده بزنند و عاملی برای ایست قلبی باشند.

سال گذشته هم گزارشی از تاثیرگذاری امواج شبکه‌های ۵G روی حیوانات و موجودات زنده منتشر شد. در کشور سوئیس، حین راه‌اندازی یک شبکه ۵G آزمایشی، گاوها خودشان را درون دریاچه می‌انداختند یا در لوپرسوم هلند حیوانات دست به رفتارهای عجیبی زدند.

منابع محلی و رسانه‌های هلندی انتظار دارند آزمایشات شبکه‌های ۵G در این کشور و به‌خصوص شهر لاهه تا مشخص شدن علت دقیق جان باختن پرندگان متوقف شوند؛ ولی گزارش‌ها نشان می‌دهد شبکه ۵G آزمایشی هنوز به کار خود ادامه می‌دهد.

این گزارش‌ها، موج تازه‌ای از نگرانی درباره تاثیرات امواج رادیویی و تشعشعات الکترومغناطیس به‌خصوص در شبکه‌های ۵G را به راه انداخته است.

امواج رادیویی غیریونیزان نمی‌توانند اثرات مخرب سطح بالایی روی موجودات زنده داشته باشند. حداقل، اثرات مخرب آن‌ها برای سلامتی موجودات زنده به این قدرت و سرعت نیست و تا کنون هیچ تحقیق و مطالعه‌ای چنین موضوعی را ثابت نکرده است.

اما حالا چرا پرندگان در پارک محلی شهر لاهه دچار ایست قلبی شدند؛ سوژه جدیدی است که تا مدت‌ها می‌تواند رسانه‌ها را به خود مشغول کند و دور تازه‌ای از تحقیقات درباره امواج رادیویی به راه بیندازد.

منبع

   
1 نظر
  1. نسیم می گوید

    با عرض سلام و ادب و احترام

    این مطلب آمیزه‌ای است از واقعیت و تفسیر واقعیت و می‌توان آن را جزو شایعات مبتنی بر توطئه‌پنداری شمرد. پیشنهاد می‌شود مطالب پیش از ترجمه و انتشار راست‌آزمایی (فکت‌چکینگ) شوند. بررسی صحت و سقم این گزارش را در لینک زیر ببینید:

    https://www.snopes.com/fact-check/5g-cellular-test-birds/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.