خبر بد برای دوست‌داران مجموعه فیلم‌های جنگ‌های ستاره‌ای: بازیگر نقش پرنسس لیا، دچار ایست قلبی شده است

1

در ایران شاید جنگ‌های ستاره‌ای، آن حبوبیت و حس نوستالژی عمیقی را که خیلی از فرنگی‌ها نسبت به آن دارند، نداشته باشد.

علت‌اش هم به این برمی‌گردد که در زمان پخش این سری فیلم‌ها، بسیاری از ماها به عنوان کودک و نوجوان، نتوانستیم به موقع اپیزودهای آنها را ببینیم و بعد از سال‌های خیلی زیاد موفق شدیم، فیلم‌ها را یک به یک ببینیم.

در دوران کودکی و نوجوانی، میزان تأثیرگذاری فیلم‌هایی از ژانر جنگ‌های ستاره‌ای بیشتر است و پیداست که مخاطب کنونی که انبوهی از فیلم‌های دیگر تخیلی با جلوه‌های ویژه‌ خوب را در دسترس دارد، نمی‌تواند متوجه شود جنگ‌های ستاره‌ای در زمان خودشان با کودکان دهه ۷۰ و ۸۰ چه کرده‌اند!

من شخصا یادم می‌آید که با دیدن چند سکانس محدود از این مجموعه فیلم‌ها در تلویزیون ایران، شیفته آنها شده بودم. در آن زمان شبکه یک، یک برنامه پنج‌شنبه‌ها پخش می‌کرد که به بررسی برنامه‌سازی‌های تلویزیون می‌پرداخت و یک بخش جانبی آن بررسی تکنیک‌های جلوه‌های ویژه بود و به این بهانه دقایق خیلی کوتاهی از فیلم‌هایی مثل جنگ‌های ستاره‌ای یا «ای تی» هم پخش می‌شد. این سکانس‌ها، درست مثل سکانس‌های پخش شده از فیلم کلاسیک از برنامه مسابقه هفته با اجرای زنده‌یاد منوچهر نوذری، ما را دچار حسرتی عمیق می‌کردند.

یاد می‌آید که در شرایط آن زمان ایران، شمار زیادی به تلویزیون زنگ می‌زدند و خواستار پخش کامل فیلم‌ها می‌شدند و در پاسخ مجری‌های برنامه می‌گفتند که این فیلم‌ها، مشمول کپی رایت هستند.

اما در سوی مقابل، بسیاری از کودکان و نوجوان‌های غربی که الان آدم‌های بالغی شده‌اند، همه حواشی جنگ‌های ستاره‌ای را دنبال می‌کنند. در این میان باید بگوییم که «پرنسس لیا»، یکی از شخصیت‌های فیلم، عشق معصومانه بسیاری از این کودکان بود!

خبر بد برای این عده از کاربران که از دیروز در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های بازتاب پیدا کرد، این بود که بازیگر نقش پرنسس لیا -کری فیشر- دیروز، در جریان پروازی بین لندن و لس آنجلس، ۱۵ دقیقه قبل از رسیدن به مقصد، دچار ایست قلبی شد.

خانم فیشر را در شرایطی پیدا کردند که دچار ناهشیاری شده بود و به محرک‌ها پاسخ نمی‌داد .پرسنل هواپیما مجبور شدند، درخواست کمک از مسافران کنند، بلکه بین آنها تعدادی از پرسنل پزشکی برای کمک حضور داشته باشند.

خانم فیشر الان به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است. به گفته برادرش فعلا از شرایط خطیر و اورژانسی خارج شده است. اما اطلاعات دقیق پزشکی در مورد شرایط او، فعلا منتشر نشده است.

12-24-2016-6-14-06-am

12-24-2016-6-14-22-am

منبع

 
1 نظر
  1. چی پام می گوید

    جنگ ستارگان را من ندیدم اما توصیفش را خیلی شنیده ام. امیدوارم که هرچه زودتر بهبود پیدا کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.