نخستین هواپیمای بدون قطعه متحرک با انرژی «باد یونی» پرواز کرد

0

مهندسان دانشگاه MIT با الهام‌گیری از مجموعه پیشتازان فضا (Star Trek) موفق به ساخت هواپیمایی شدند که هیچ قطعه متحرکی ندارد.

این هواپیما از «باد یونی» و نیروی محرک الکتروآیرودینامیک برای پرواز استفاده می‌کند و خبری از پروانه‌ها، موتور، تیغه‌ها، فن‌ها و غیره نیست. در سیستم الکتروآیرودینامیک این هواپیما، هنگام پرواز بین دو الکترود یک جریانی از یون‌ها راه می‌افتد و ایجاد «باد یونی» می‌کند.

این فناوری از دهه ۱۹۲۰ شناخته شده بوده و می‌تواند انرژی مورد نیاز برای یک هواپیمای کوچک بدون قطعه متحرک را تولید کند. اپل نیز در سال ۲۰۱۲، برای مقطعی از این فناوری برای خنک‌سازی لپ‌تاپ‌های خود استفاده کرده است.

در هواپیمای ساخته شده توسط MIT، در بخش‌های جلویی بال‌ها میدان‌های الکتریکی استفاده شده است که می‌توانند در برخورد با هوا، الکترون‌ها را از مولکول‌های هوا حذف کنند و یون‌ها باقی بمانند که شارژ شده و عملکردی همانند باتری خواهند داشت.

این یون‌ها جذف ساختار بارگیری منفی می‌شوند که در بخش دیگری از انتهای بال‌ها قرار دارد و دوباره با برخورد به مولکول‌های هوا، انرژی لازم را به هوا منتقل کرده و باعث حرکت هواپیما در جهت مخالف می‌شوند.

ایده‌آل پهپادها

هواپیمای نمونه ساخته شده توسط MIT در ابعاد کوچک و بدون سرنشین است. وزنی ۲.۴۵ کیلوگرمی دارد و تنها ۲.۶ درصد انرژی هوای ورودی را به انرژی قابل استفاده برای هواپیما تبدیل می‌کند.

بخشی از موفقیت تیم سازنده این هواپیما به شبیه‌سازی‌های زیاد کامپیوتری، استفاده از مواد سبک وزن برای ساخت هواپیما و محاسبات دقیق وزن، اندازه بال‌ها و انرژی برمی‌گردد.

در ساخت این هواپیما از موادی مانند فیبر کربن، چوب درخت balsa، پلاستیکی به نام پلی استایرن و پلاستیک‌های ضخیم استفاده شده است که هیچ‌یک برای ساخت هواپیماهای تجاری مناسب نیستند.

هواپیمای نمونه با بال‌هایی به طول ۵ متر توانسته تنها ۱۰ ثانیه پرواز کند. محققان MIT هنوز راه زیادی در پیش دارند تا بتوانند این سیستم و هواپیما را تجاری‌سازی کنند.

پیش‌بینی می‌شود از این سیستم برای ساخت پهپادها استفاده شود وگرنه بعید است برای هواپیماهای بزرگ مسافربری و تجاری عملیاتی شود چون به باتری با انرژی ۴۰ هزار واتی نیاز دارد.

برخی کارشناسان اعتقاد دارند از سیستم انرژی «باد یونی» می‌توان در کنار موتورهای سنتی برای هواپیماهای مسافربری استفاده کرد چون مزایای بزرگی مانند افزایش کارایی هواپیما و کاهش مصرف سوخت را در پی دارد.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.