طراحی‌های عجیب و غریب سرویس‌های بهداشتی خانه‌ها!

3

طراحی‌های داخلی گاهی در خدمت آسایش و رفاه و حس آرامش مشتری‌ها هستند، گاهی هم می‌کوشند مدها و سلایق جدیدی را به مشتری‌ها بقبولانند.

در این میان گاهی هم طراحی‌ها از نظر خلاقیت یا مفرح بودن، راه افراط را می‌پیمایند و یا شاید در تفسیری دیگر روند تغییرشان از روند تغییر سلیقه و انگاره مشتری‌ها سریع‌‌تر می‌شود.

این می‌شود که طراحی برخی اماکن به جای سادگی و شیکی و القای آرامش، بیشتر حس کنجکاوی یا تباین نداشتن با کارکرد اصلی یک جا را برمی‌انگیزد.

به عکس‌های زیر دقت کنید. اینها طراحی‌های داخلی سرویس‌های بهداشتی هستند. اما آنقدر پیشرو هستند که ناخودآگاه برخی از آنها لبخند را بر لبان ما می‌آورند!

 

 
3 نظرات
 1. سپنتا می گوید

  آقای دکتر
  شما هم به توالت میگویید سرویس بهداشتی!
  بابا بسه دیگه!
  توالت مگه چشه!
  همه کشورهای خارجی در فضاهای عمومی مینویسند توالت public toilet!

  1. رضا مهرابی می گوید

   دقیقا مثل ما ایرانی ها خارجی ها هم از کلمه توالت زیاد خوششون نمیاد و توی زبان روزانه و محاورشون سعی میکنن از این کلمه استفاده نکنن.
   بعنوان مثال بجای public toilet از public restroom و یا wc ویاهم lavatory استفاده میکننن فقط کافیه برید تو گوگل مپ و دنبال سرویس بهداشتی عمومی بگردین
   درکل کلمه توالت با اینکه مشکلی نداره ولی خیلی زیبا نیست و بهتره تو بلاگامون ازش استفاده نکنیم.

  2. فرد می گوید

   دوست عزیز ، نخست اینکه ،توالت یک واژه فرانسوی است و سرویس بهداشتی برگردان همین کلمه به فارسی می باشد ، دوم در تمام دنیا از واژه های متفاوتی برای نشان دادن سرویس بهداشتی استفاده می شود ، مانند ، Wc ، toilettes ، RestRoom ، در نهایت اگر خیلی نخواهیم سخت گیر باشیم می توانیم از کلمه دستشویی استفاده کنیم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.