کوله‌پشتی Trekker استریت ویو ارتقا یافت: عکسبرداری ۳۶۰ درجه با دوربین‌های پیشرفته‌تر در کنار کاهش وزن و اندازه

0

چند سال پیش، گوگل توانست به کمک برنامه Trekker که توانسته بود چندین دوربین عکسبرداری ۳۶۰ درجه در یک کوله‌پشتی جای دهد؛ علاوه بر خیابان‌ها از هر مکان دیگری عکسبرداری و امکان بازدید مجازی فراهم کند.

اکنون، گوگل اعلام کرد کوله‌پشتی Trekker را به‌روزرسانی کرده است. کوله‌پشتی جدید هم سبک‌تر و کوچک‌تر است و هم ویزگی‌های سخت‌افزاری بهتری دارد. کوله‌پشتی قبلی گوگل استریت ویو نزدیک به ۴۴ پوند (نزدیک به ۲۰ کیلوگرم) وزن داشت.

از جمله ویژگی‌های سخت‌افزاری پیشرفته‌ کوله‌پشتی Trekker جدید گوگل می‌توان به استفاده از سنسورهای با وضوح بالاتر و دیافراگم بهتر برای افزایش کیفیت تصاویر و وضوح آن‌ها اشاره کرد.

این کوله‌پشتی همانند مدل‌های پیشین قابلیت نصب روی خودرو، قایق و حتی زیپ لاین‌ها را دارد. این قابلیت اجازه می‌دهد در مکان‌های سخت و پیچیده از نظر تصویربرداری هم بتوان کار کرد.

در بسیاری از کشورها و شهرها، مکان‌های تاریخی، طبیعی و شهری وجود دارد که عکسبرداری ۳۶۰ درجه بسیار مشکل است. سوار کردن تجهیزات Trekker روی یک زیپ لاین می‌تواند این محدودیت‌ها را کنار بزند.

تصاویر باکیفیت‌تر در استریت ویو

گوگل هنوز تصمیمی برای عرضه نسخه خانگی و مصرف‌کننده کوله‌پشتی Trekker ندارد ولی سرویس Trekker loan را برای استفاده در سازمان‌های دولتی و گردشگری، دانشگاه‌ها، گروه‌های تحقیقاتی و نمونه‌های مشابه توسعه داده و عرضه می‌کند.

بنابراین؛ کاربران خانگی نمی‌توانند از کوله‌پشتی Trekker برای عکسبرداری از باغ خانه‌شان استفاده کنند.

به به‌روزرسانی تجهیزات تصویربرداری استریت ویو، باید منتظر عکس‌های با وضوح و کیفیت بسیار بالا از خیابان‌ها و مکان‌هایی باشیم که تا پیش از این چندان جالب نبودند.

همین‌طور، نقشه‌های گوگل هم جذاب‌تر خواهند شد و احتمالا می‌توانید در تصاویری فول اچ‌دی قدم بزنید و مسافرت کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.