اینستاگرام قابلیت ارسال پیام‌‌های صوتی را اضافه کرد

1

پنچ سال پس از اینکه پیام‌رسان فیسبوک مسنجر از واتساپ و Voxer تقلید کرده و قابلیت ارسال پیام صوتی را راه‌اندازی کرد؛ حالا اینستاگرام امکان ارسال پیام‌های صوتی واکی تاکی را راه‌اندازی کرد.

این قابلیت در بخش دایرکت اپلیکیشن اینستاگرام قابل استفاده است و کاربران باید آیکون میکروفون در چت را نگه دارند تا یک پیام صوتی کوتاه ضبط و برای دیگران ارسال کند.

فعلا پیام‌های صوتی یک دقیقه‌ای قابل ضبط و ارسال برای دوستان است ولی این پیام‌ها از بین نمی‌روند و همیشه قابل گوش دادن هستند. کاربران اینستاگرام می‌توانند در اوقات فراغت خود بارها آن‌ها را گوش کنند.

قابلیت ضبط و ارسال پیام‌های صوتی در هر دو اپلیکیشن اندروید و iOS اینستاگرام راه‌اندازی شده است و در چت‌های تک نفره یا گروهی استفاده می‌شود.

پیام‌رسانی صوتی مستقیم می‌تواند اینستاگرام را به یک برنامه چت جذاب‌تر برای رانندگان و افرادی که معمولا دست‌شان آزاد نیست تا تایپ کنند؛ تبدیل کند. همین‌طور، در کشورهای در حال توسعه این ویژگی می‌تواند امکان برقراری ارتباط‌های صمیمی بدون هزینه فراهم سازد.

حالا اینستاگرام جذاب‌تر می‌شود

افرادی که نمی‌توانند راحت با صفحه‌کلیدهای گوشی‌های هوشمند کار کنند و پیام‌های متنی طولانی بفرستند یا کاربران کشورهایی که زبان آن‌ها مورد پشتیبانی اینستاگرام نیست؛ باز هم طرفدار پیام‌های صوتی خواهند بود.

فیسبوک از سال‌ها پیش به دنبال استفاده از صدا در پلتفرم‌ها و محصولات خود بوده است و اکنون با راه‌اندازی پیام‌های صوتی در اینستاگرام به این هدف خود عمق بیشتری می‌دهد.

پیام‌های صوتی می‌توانند اینستاگرام را رودرروی پیام‌رسان‌های صوتی دیگری مانند Portal قرار دهند. اگرچه پیام‌رسان صوتی و تصویری Portal باز هم به فیسبوک تعلق دارد و جذاب‌تر به نظر می‌رسد ولی اینستاگرام یک شبکه اجتماعی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های هیجان‌انگیزی است که اکنون به پیام‌های صوتی مجهز شده است.

حالا باید دید در آینده فیسبوک چه خواب‌هایی برای قابلیت‌های صوتی در اینستاگرام دیده است و آیا امکان ارسال پیام صوتی در فید هم فراهم می‌شود یا خیر!

منبع


 
1 نظر
  1. فرشاد می گوید

    یک قدم دیگه به سمت فیلتر شدن!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.