با اپلیکیشن واقعیت افزوده لگو سازه بسازید و جنگ‌های نینجاگویی راه بیندازید

0

اولین بار در کنفرانس سالیانه اپل از اپلیکیشن واقعیت افزوده شرکت Lego (سازنده اسباب‌بازی‌های معروف لگو) به نام Playgrounds رونمایی شد.

این اپلیکیشن تکمیل شده و نسخه iOS آن در دسترس کاربران قرار گرفته است. کاربران می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن، علاوه بر تکمیل خانه‌ها و پروژه‌ها با همان قطعات بازی‌های لگو اما در دنیای واقعیت افزوده، بازی‌های تخیلی و جنگ‌های نینجاگو هم داشته باشند.

اپلیکیشن Playgrounds لحظاتی کاملا مهیج و تعاملی برای کاربران فراهم می‌کند و یک تجربه کامل و اولیه از بازی‌های واقعیت افزوده را به نمایش می‌گذارد.

نکته بازی اینجا است که شما می‌توانید از مجموعه‌های نینجاگو انتخاب شده در برابر حملات Dragon Hunters خودتان یا دوستان‌تان استفاده کنید. اگر شما این مجموعه‌ها را نداشته باشید؛ شانس لذت بردن از این بخش بازی را نخواهید داشت.

به زبان دیگر، استفاده از اپلیکیشن Playgrounds به صورت گروهی هیجان‌انگیز است. چند دوست یا عضو خانواده با دستگاه‌های iOS کنار یکدیگر نشسته و ضمن تکمیل یک پازل لکو، سعی می‌کنند با همدیگر نبردی نفس‌گیر هم داشته باشند.

سازه بسازید و از آن دفاع کنید

برای چیدمان قطعات بازی لگو نیز باید یک سطح صاف در خانه یا هر محیط دیگری پیدا کرده و شروع به آجرچینی کنید. در مراحل بعدی، باید از سازه‌های خود در برابر مهاجمان دفاع کنید.

این اپلیکیشن رایگان است و جالب اینکه نمی‌توانید از آن به صورت درون برنامه‌ای استفاده یا آن را خریداری کنید. چون این اپلیکیشن است و شرکت لگو نیازی به شارژ یا دریافت هزینه ندارد؛ این اپلیکیشن رایگان عرضه شده است.

کاربران تا ۵ سطح می‌توانند بدون نیاز به خرید نینجاگوهای اضافی بازی کنند و پس از آن باید Ninjago Dragon Hunters Dieselnaut را به قیمت ۱۰۹.۹۹ دلار و Dragon Pit را به قیمت ۱۲۹.۹۹ دلار بخرند.

شرکت لگو اعلام کرده است از بازخوردهای کاربران و کودکان در استفاده از اپلیکیشن Playgrounds برای توسعه و تکمیل آن استفاده خواهد کرد. قطعا نسخه‌های بعدی این بازی بسیار جذاب‌تر و جامع‌تر هستند.

علاقه‌مندان برای دریافت این بازی واقعیت افزوده به اپ‌استور مراجعه کنند. توجه داشته باشید برای اجرای این بازی حداقل به پلتفرم واقعیت مجازی ARK اپل نیاز خواهید داشت.

کیت ARKit 2.0 در iOS 12 ماه سپتامبر عرضه شده است و به نظر می‌رسد هنوز زود است تا غالب کاربران دستگاه‌های iOS به آن مجهز شده باشند. به این علت، چند نفره بازی کردن Playgrounds دور از انتظار است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.