جدیدترین ویژگی توییتر آتش جنگ میان کاربران اندروید و iOS را دوباره برافروخت

0

جنگ و تنش میان کاربران اندروید و iOS هیچ‌گاه تمام نمی‌شود؛ بلکه در برخی سال‌ها به اوج رسیده و در برخی سال‌ها سرد و بی‌سروصدا دنبال می‌شود. اما این جنگ همیشه منتظر بهانه‌ای برای شعله‌ور شدن است. و حالا، نوبت به توییتر رسیده است که این جنگ را دوباره زنده کند.

جدیدترین ویژگی شبکه اجتماعی توییتر در نشان دادن مشخصات اپلیکیشن ارسال‌کننده توییتر دوباره کاربران دستگاه‌های اندرویدی و iOS را مقابل یکدیگر قرار داده است.

توییتر از ابتدای این ماه میلادی، ویژگی را فعال کرده که اطلاعات مربوط به اپلیکیشن ارسال‌کننده توییت را در خود آن توییت نشان می‌دهد. مثلا، مشخص می‌کند این توییت با اپلیکیشن تحتب وب، توییتر اندروید یا iOS منتشر شده است.

به این ترتیب، مشخص می‌شود هر کاربر چه نوع گوشی هوشمندی استفاده می‌کند یا از طریق وب و اپلیکیشن‌های شخص ثالث توییت زده است.

البته، این ویژگی سال‌ها پیش، در سال ۲۰۱۲ در توییتر بوده و مدتی از آن استفاده شد. همین‌طور، یک ویژگی اساسی در اپلیکیشن TweetDeck است و تازگی ندارد ولی کاربران توییتر آن را تازه کشف کردند و از آن به عنوان اهرمی برای فشار بر گروه مخالف استفاده می‌کنند.

اطلاعات بیشتر یا بهانه‌ای برای جنگ

برخی از کارشناسان و البته کاربران با این ویژگی جدید توییتر موافق هستند و ابراز خوشحالی می‌کنند که اطلاعات بیشتری درباره دستگاه‌های توییت‌کننده منتشر می‌شود ولی برخی از کارشناسان هم اعتقاد دارند فعال‌سازی این ویژگی فقط جنگ میان کاربران اندروید و iOS را افزایش می‌دهد.

توییتر این ویژگی را در سال ۲۰۱۲ استفاده می‌کرد و تا مدت‌ها برای کاربران قابل مشاهده بود ولی از سال ۲۰۱۳ و همزمان با ورود این شرکت به بورس و سهام عمومی، برای رقابت با اپلیکیشن‌های شخص ثالث و حذف آن‌ها از بازار، این ویژگی غیرفعال شد.

اکنون، کاربران اندرویدی و iOS در توییتر مشغول کل‌کل کردن با یکدیگر هستند و با جملات تمسخرآمیز و کنایه‌ای، تصاویر و هشتک‌های مختلف سعی می‌کنند دستگاه و سیستم‌عامل خود را به رخ دیگران بکشند.

در کشور ایالات متحده، با وجود حضور و عرضه گوشی‌های اندرویدی شرکت‌هایی مانند سامسونگ، هواوی، شیائومی، اوپو و غیره ولی هنوز آیفونی‌ها بیشتر هستند.

برخی از کاربران عمدتا اندرویدی هم این شائبه را مطرح کردند که می‌توان با برخی دستکاری‌ها و اپلیکیشن‌های ثالث، اطلاعات اشتباه به توییتر داد و مثلا یک گوشی اندرویدی را آیفون جا زد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.