ویندوز ۱۰ محبوب‌ترین سیستم‌عامل جهان شد؛ ویندوز ۷ به روزهای پایانی حیات خود نزدیک می‌شود

2

مایکروسافت سال ۲۰۱۸ را با یک رکورد و نقطه عطف دیگر به پایان رساند.

ویندوز ۱۰، سیستم‌عامل کنونی مایکروسافت برای کامپیوترهای رومیزی، اکنون محبوب‌ترین سیستم‌عامل در جهان است.

ویندوز ۷ بیش از ۹ سال بر کامپیوترهای رومیزی سراسر جهان سلطه می‌کرد و محبوب‌ترین سیستم‌عامل بود که اکنون گزارش‌های اپلیکیشن NAT و سایت ورج نشان می‌دهد ویندوز ۱۰ از آن پیشی گرفته است.

در ماه دسامبر، ویندوز ۱۰ روی بیش از ۳۹ درصد کامپیوترهای دسکتاپ نصب شده است ولی ویندوز ۱۰ فقط ۳۷ درصد این بازار را در اختیار دارد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

گزارش سایت ورج می‌گوید بیش از ۷۰۰ میلیون دستگاه در جهان ویندوز ۱۰ را اجرا می‌کنند. این دستگاه‌ها شامل کامپیوتر رومیزی، ایکس‌باکس وان، تبلت‌ و گوشی‌های هوشمند می‌شوند.

مایکروسافت پشتیبانی گسترده از ویندوز ۷ را در سال ۲۰۱۵ به پایان رساند و در سال ۲۰۲۰ به طور کامل کنار خواهد گذاشت. این شرکت از کاربران ویندوز ۷ درخواسته کرده به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند و همین موضوع باعث افزایش سهم ویندوز ۱۰ شده است.

چالش بزرگ مایکروسافت در کوچ به ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵ عرضه شد و مایکروسافت فقط سه سال و نیم زمان نیاز داشت تا آن را به محبوب‌ترین سیستم‌عامل دنیا برساند.

البته، هنوز مایکروسافت به اهداف اولیه خود در زمان ارایه ویندوز ۱۰ نرسیده است. مایکروسافت می‌خواست در مدت ۳ سال ویندوز ۱۰ را روی یک میلیارد دستگاه نصب کند که هنوز محقق نشده است.

بزرگ‌ترین چالش مایکروسافت در کوچ کاربران از ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ مربوط به کسب‌وکارها است.

این شرکت باید شرکت‌های تجاری را متقاعد کند کامپیوترهای خود را پیش از تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ که آخرین روز پشتیبانی از ویندوز ۷ است؛ به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند چون در غیر این صورت مشکلات امنیتی و آسیب‌پذیری‌های خطرناکی در انتظارشان خواهد بود.

مایکروسافت پیش از این با چالش مشابهی روبرو بوده است؛ هنگامی که شرکت‌های تجاری حاضر به کوچ از ویندوز XP به ویندوز ۷ نبودند یا در این مسیر با مشکلات، عدم ناسازگاری‌ها و برخی مشکلات بزرگ جدی روبرو می‌شدند.

پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۹، تعداد دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ رشد بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۸ داشته باشد و بخش بزرگی از کسب‌وکارهای مبتنی بر ویندوز ۷ به سوی سیستم‌عامل محبوب کل دنیا بیایند.

منبع

   
2 نظرات
  1. مارال می گوید

    محبوب ترین! قطعا پر استفاده ترین هست ولی محبوب ترین خیر! اونم ویندوز ۱۰ ! حالا میگفتی ویندوز ۷ یه چیزی.

  2. کریم می گوید

    به نظر من از نظر زیبایی (البته فقط زیبایی) هیچ ویندوزی زیبا تر از xp نبود . ویندوز ۷ هم زیباست . ولی ویندوزهای دیگه خیلی زشت و زمخت طراحی شدند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.