کلون هوش مصنوعی سالوادور دالی در موزه‌اش منتظر دیدار با علاقه‌مندان است (فیلم)

0

سالوادور دالی، هنرمند و نقاشی علاقمند جلب توجه و هیاهو در رسانه‌ها بود. همیشه با کارهای خارج از عرف‌اش بر سر زبان‌ها می‌افتاد و عامه مردم درگیرش بودند.

حالا، سی سال پس از مرگ‌اش دوباره می‌خواهد در رسانه‌ها خودنمایی کند و همانند نقاشی معروف «تدام حافظه»اش، حافظه خودش را تداوم بدهد.

اگر در ماه آوریل سری به موزه سالوادور دالی در خیابان سن‌پترزبورگ فلوریدا بزنید؛ احتمالا می‌توانید از نزدیک با این هنرمند ملاقات و دیدار داشته باشید و حتی گپ و گفتی هم ترتیب بدهید.

قرار است او از تاریکی بیرون بیاید و روی سن ظاهر شود تا درباره آثارش و حوادث پس از مرگ‌اش صحبت کند.

تیمی از شرکت Goodby Silverstein & Partners موفق شدند با استفاده از تصاویر و فیلم‌های دالی، یک سیستم یادگیری ماشینی را آموزش دهند تا چهره و صحبت این هنرمند را تقلید و روی یک بازیگر دیگر پیاده‌سازی کند.

این بازیگر چهره‌ای مشابه با سالوادور دالی خواهد داشت ولی خیلی سخت است باور کنید خود دالی نیست!

زنده شدن هنرمندان با یادگیری ماشینی

تمام حرکات چهره و طرز صحبت کردن او همانند شخصیت اصلی دالی است. شاید بتواند گفت این یک کلونی هوش مصنوعی از سالوادور دالی است که می‌تواند حسابی جذاب و سرگرم‌کننده باشد.

صداگذاری این سرگرمی هوش مصنوعی نیز بی‌نظیر است و با فناوری‌هایی متفاوت و پیچیده تولید شده است.

مدیران موزه دالی می‌گویند کلونی هوش مصنوعی دالی با شخصیت اصلی او کاملا تطابق دارد و می‌تواند بهترین روش برای آشنایی مردم با آثار و افکار این نقاش فراواقع‌گرای اسپانیایی باشد.

رسانه‌ها، بیشتر از اینکه خوشحال زنده شدن دوباره دالی باشند؛ در فکر توسعه این سیستم و فناوری برای دیگر هنرمندان باشند. مثلا، بتوان شاعران و خوانندگان معروف را با این تکنیک دوباره روی سن آورد و کنسرت برگزار کرد!

در ویدیوی زیر می‌توانید در حدود یک دقیقه سالوادور دالی مجازی را تماشا کنید:

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.