تماشا کنید: چگونه آیپد پرو به یک کامپیوتر دسکتاپ ویندوز ۱۰ تبدیل می‌شود

0

اپل با عرضه آیپد پرو، ادعا کرد نسل جدیدی از کامپیوترهای دسکتاپ را به بازار عرضه کرده است.

در حقیقت هم این‌طور بود و کاربران این دستگاه می‌توانستند با آن هر کاری انجام دهند جز یک کار. نرم‌افزارهای محبوب سیستم‌عامل ویندوز روی آن اجرا نمی‌شدند.

کاربران آیپد پرو دوست داشتند ویندوز ۱۰ را روی آن نصب و برخی نرم‌افزارهای محبوب و دل‌خواه خود را به طور دسکتاپ استفاده کنند.

مایکروسافت با عرضه اپلیکیشن Window Virtual Desktop به این رویا هم رنگ واقعیت بخشید. این نرم‌افزار سال گذشته عرضه شد و اجازه می‌دهد نرم‌افزارهای مبتنی بر ویندوز را در فضای شبیه‌سازی شده روی آیپد پرو و iOS اجرا کرد.

نرم‌افزار Windows Virtual Desktop ایده جدیدی نیست و فقط اجازه دسترسی از راه دور به یک دسکتاپ ویندوز ۱۰ چند کاربره روی سرویس کلاود مایکروسافت اژر را می‌دهد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

اما بزرگ‌ترین مشکل کاربرانی که این نرم‌افزار را روی iOS نصب کردند؛ عدم پشتیبانی از ماوس‌های بلوتوث برای کاربری‌های دسکتاپ بود.

آبپد پرو تنها دستگاهی که نیاز دارید

اکنون، کاربری توییتری به نام «اسکات منچستر» توانسته است با پتلفرم MS Remote Desktop Service Group Manager، مشکل پشتیبانی از ماوس‌های بلوتوث روی iOS را هم حل کند.

اسکات با انتشار ویدیویی در توییتر و نحوه کار این سرویس، نشان می‌دهد چگونه آیپد پرو اپل به یک دسکتاپ ویندوز ۱۰ تمام عیار تبدیل شده است تا با صفحه‌کلید و ماوس از آن استفاده و نرم‌افزارهای محبوب را اجرا کرد.

البته، اسکات توضیح می‌دهد همه ماوس‌های بلوتوث توسط این سرویس پشتیبانی نمی‌شوند. در این ویدیو از ماوس Swiftpoint GT استفاده شده است. ماوس به همان شکلی کار می‌کند که نرم‌افزارهایی مانند Teamviewer و VMware و Splashtop و Parallels روی iOS اجرا می‌شوند.

بنابراین؛ این ایده چندا عجیب و غریب نیست و باید انتظار داشت در آینده از تمام ماوس‌های بلوتوث پشتیبانی شود.

ولی به هر حال آیپد پرو تبدیل به تنها دستگاهی می‌شود که شما نیاز دارید و می‌توانید همه‌کاری با آن انجام دهید. دور از انتظار است که تصور کنیم خود شرکت اپل چنین قابلیتی را فراهم کند.

در زیر می‌توانید ویدیوی کوتاه تبدیل شدن آیپد پرو به دسکتاپ ویندوز ۱۰ با ماوس و صفحه‌کلید مجزا را مشاهده کنید:

 

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.