نسخه آزمایشی گوگل مپس با ویژگی مسیریابی واقعیت افزوده برای کاربران محدودی منتشر شد

0

چند ماه پیش و طی مراسم Google I/O، گوگل از ویژگی ناوبری واقعیت افزوده گوگل مپس رونمایی کرد ولی آن زمان در دسترس کاربران قرار نگرفت.

قابلیت واقعیت افزوده گوگل مپس به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از دوربین گوشی و تصاویر زنده واقعیت افزوده بتوانند مسیریابی کنند و به مقصد برسند.

گوگل مپس با استفاده از GPS موقعیت مکانی کاربران را شناسایی کرده و بعد با تصاویر زنده‌ای که از طریق دوربین دریافت می‌شود؛ با فلش‌های سه‌بعدی مسیر مورد نظر را مشخص می‌کند.

اکنون، این ویژگی به صورت محدود در اختیار برخی از کاربران، از جمله کاربران Local Guides (کاربران بررسی‌کننده) قرار گرفته است تا پیش از انتشار عمومی، آزمایش شود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

گوگل می‌‌گوید این ویژگی باید آزمایش‌های بیشتری را پشت سر بگذراند. گوگل به وال‌استریت‌ژورنال گفته است این ویژگی در ابتدا بیشتر روی پیاده‌روی تمرکز دارد.

کاربرانی که به این ویژگی دسترسی داشته باشند؛ علاوه بر گزینه Directions، یک گزینه Start AR نیز اضافه شده است که همان مسیریابی مبتنی بر واقعیت افزوده است.

استفاده محدود از مسیریابی واقعیت افزوده

نکته بسیار مهم درباره این ویژگی جدید گوگل مپس، عدم استفاده مداوم و دایمی از ناوبری واقعیت افزوده است. گوگل نمی‌خواهد استفاده بیش از حد AR باعث حواس‌پرتی کاربران شود.

به همین دلیل، امکان استفاده طولانی‌مدت از آن میسر نیست و پس از بازه زمانی مشخصی، این ویژگی غیرفعال می‌شود.

گوگل می‌گوید غیرفعال کردن ویژگی مسیریابی واقعیت افزوده گوگل مپس به خاطر حفظ شارژ باتری و کاهش مصرف دیتای کاربران هم هست. در واقع، این‌گونه امنیت کاربران بیشتر تامین می‌شود.

به طور قاعده، از فناوری واقعیت افزوده نباید برای ناوبری و مسیریابی استفاده شود. اگر هم قرار است از این فناوری برای مسیریابی استفاده شود؛ نیازمند عینک یا پوشیدنی شبیه به عینک هستیم.

ولی در زمان‌هایی که مسیریابی GPS نمی‌تواند به طور دقیق جهت‌ها را نشان دهد یا حضور در چهارراه‌ها و تقاطع‌های شلوغ و پیچیده شهرهای بزرگ، مسیریابی را سخت می‌کند و ساختمان‌های بلند اجازه مسیریابی را نمی‌دهند؛ استفاده از ویژگی مسیریابی واقعیت افزوده گوگل مپس راه‌گشا است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.