اپل مپس جدید نقشه‌های دقیق‌تری دارد و می‌تواند در آینده مردم را از گوگل مپس دور کند

0

اپل در iOS 13 نسخه جدید و به‌روزرسانی شده‌ای از اپلیکیشن Maps خود عرضه کرد.

در این نسخه اپل مپس، به وضوح می‌توان دید برخی اشکالات گذشته رفع شده و نقشه‌های جدیدی از جمله نقشه کامل شهر نیویورک و سایر مناطق شمال شرقی بدان افزوده شدند.

مردم نماهای بهتر و واقعی‌تری از خیابان‌ها، پارک‌ها، تفریح‌گاه‌ها و ساختمان‌های شهر می‌بینند. مسیرهای بیشتری در نقشه مشخص شده و آدرس‌ها دقیق‌تر و پیاده‌روها بهتر مشخص شدند. به طور کلی، مردم می‌توانند اطلاعات بسیار بهتر و دقیق‌تری از اپل مپس دریافت کنند.

اپل اولین بار در کنفرانس توسعه‌دهنده‌های خود در ماه ژوئن از نقشه‌های جدید خود در اپلیکیشن مپس پرده‌برداری کرد. در چند سال گذشته، اپل دایما در حال بازسازی فناوری‌های نقشه‌برداری خود بوده است تا مردم را از اپلیکیشن‌های نقشه‌ای مانند گوگل مپس و ویز دورتر و سطح جدیدی از خدمات نقشه‌ای در اختیارشان قرار دهد.

در تصویر زیر می‌توانید تفاوت نقشه‌های قدیمی و جدید اپل را مشاهده کنید. نقشه‌های جدید دارای جزئیات بسیار بیشتر و دقیق‌تری هستند که می‌توانند راهنمای کاملی برای مردم باشند:

از روز دوشنبه، نقشه‌های جدید و دقیق‌تری از شهرهای کالیفرنیا، نیویورک، کانکتیکات، نیوجرسی، پنسیلوانیا، ماساچوست، رودآیلند، دلور، ورمونت، نیوهمپشایر، ماین، واشنگتن دی‌سی و بخش‌هایی از ویرجینیا و ویرجینیای غربی در اپل مپس در دسترس است. اپل می‌گوید تا سال ۲۰۲۰ نقشه‌های تمام مناطق ایالات متحده را بازسازی کرده و بعد سراغ نقشه‌های بین‌المللی خواهد رفت.

ویژگی‌های جدید اپل مپس

در اپل مپس جدید، ویژگی به نام Look Around قرار داده شده که همانند Street View گوگل عمل می‌کند و به شما اجازه می‌دهد نمایی ۳۶۰ درجه از یک منطقه و نقشه داشته باشید. این فناوری اختصاصی اپل فعلا فقط برای ۵ بخش شهر نیویورک عرضه شده است و باید منتظر بمانیم تا برای مناطق و شهرهای دیگر هم گسترش پیدا کند.

کاربران با استفاده از سیری اپل می‌توانند اطلاعات دقیق‌تر و عمومی‌تری درباره مسیرها و نقشه‌ها بگیرند. کافی است به زبان محاوره‌ای آدرسی از سیری اپل در اپلیکیشن مپس بپرسند تا جواب بگیرند.

این اپلیکیشن، ضمن اینکه سعی می‌کند برخی اطلاعات مورد درخواست کاربر را سریعا و بی‌درنگ در اختیارش قرار دهد؛ با ویژگی به نام Collections فهرستی از محل‌ها و مکان‌های دلخواه کاربر در سطح شهر را نیز به او نشان می‌دهد. این ویژگی همزمان با سیستم‌عامل iOS 13 به اپل مپس افزوده شده است.

با ویژگی Share ETA هم می‌توانید زمان تقریبی رسیدن خود به یک مکان را به اطلاع دیگران برسانید. اگر در میان راه هم به ترافیک یا مشکل ترددی برخورد کنید که باعث تاخیر زیاد شما می‌شود؛ نقشه‌های دوستان به طور خودکار به‌روزرسانی شده و متوجه تاخیر شما می‌شوند.

از دیگر ویژگی‌های جدید اپل مپس می‌توان به در دسترس بودن نقشه داخلی برخی از فرودگاه‌ها و مراکز خرید اشاره کرد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.