گلکسی فولد در برابر میت ایکس: رهبری سامسونگ در بازار موبایل ابدی نیست!

0

قابل پیش‌بینی بود سال ۲۰۱۹ با رقابت و جنگ گوشی‌های تاشدنی و انعطاف‌پذیر در صنعت موبایل همراه باشد.

چندین سال است زمزمه گوشی‌های تاشو به گوش می‌رسد اما اختلاف‌نظرها درباره طراحی این گوشی‌ها و نحوه عملکرد آن‌ها، طراحی لولاها، تعداد نمایشگرها و مشخصات دیگر، بازار را تشنه و هیجان‌زده کرد.

علنا بازار گوشی‌های تاشوی به عرصه جنگ آزمایشگاه‌های تحقیقاتی شرکت‌های سازنده موبایل تبدیل شد و می‌گفت آن شرکتی برنده است که طراحی دقیق‌تر، مهندسی‌تر، سازگارتر با کاربری مردم و تمیزتری داشته باشد.

هفته پیش، سرانجام سامسونگ از گلکسی فولد رونمایی و چند روز پیش هواوی میت ایکس را معرفی کرد.

در ادامه با مقایسه‌ این دو اسمارت‌فون تاشوی رده بالای جهان، نشان می‌دهیم چرا گوشی Mate X مهم‌تر و در جایگاهی بهتر نسبت به گلکسی فولد قرار دارد و همیشه این‌طور نیست که رهبری بازار موبایل در دست سامسونگ باشد.

میراث طولانی ساسونگ از تحقیق و توسعه

غول کره‌ای در گوشی‌های تاشو تاریخچه‌ای طولانی دارد. اولین تحقیقات برای ساخت یک اسمارت‌فون تاشو و لمسی در این شرکت سال ۲۰۱۳ آغاز شده است و بیش از ۷ سال به درازا انجامید.

سامسونگ در سال ۲۰۱۳ با انتشار تبلیغی برای نمایشگر انعطاف‌پذیر Youm نشان داد سودای ساخت یک گوشی تاشو و انعطاف‌پذیر را دارد.

این شرکت و همتای او (ال‌جی) ده‌ها طرح مفهومی و ثبت اختراع روی گوشی‌های تاشو داشتند و ایده‌های متفاوتی را آزمودند.

سامسونگ به دنبال رهبری بازار بود و می‌خواست گوشی تاشویی رونمایی کرد که بهترین در دنیا باشد و تا چندین سال بی‌رقیب باقی بماند.

آن‌ها حساسیت‌های ویژه‌ای روی تجربه کاربری و طراحی گوشی انعطاف‌پذیر خود داشتند و هر سال، رونمایی از آن را به تعویق انداختند تا بتوانند نمونه بهتری روانه بازار کنند.

بسیاری از منابع نزدیک به سامسونگ تایید کردند گوشی انعطاف‌پذیر این شرکت از سال ۲۰۱۷ آماده بوده ولی دو سال طول کشید تا به طور رسمی رونمایی شود.

حالا، تنها به فاصله دو روز پس از رونمایی گلکسی فولد، شرکت هواوی گوشی انعطاف‌پذیری معرفی می‌کند که ظاهرا نمونه بهتری از یک گوشی تاشو در دنیا است و برخی ایده‌ها و نوآوری‌های سامسونگ را به سرقت برده یا بهبود داده است.

رشد و ابتکارهای فروتنانه هواوی

در عوض، هواوی سابقه و تاریخچه طولانی در صنعت موبایل ندارد. آن‌ها در سال ۲۰۰۹ با معرفی گوشی U8220 وارد این صنعت شدند و تا مدت‌ها و معرفی گوشی‌های سری Ascend و Ascend Mate هیچ حرفی برای گفتن در بازار نداشتند.

هواوی فروتنانه به رشد و بهبود خود ادامه داد. سعی کرد سخت‌افزارهای گوشی‌ها را بهتر سازد و برخی ایده‌ها و ابتکارات طراحی و آزمایشگاهی خود را به محصول تبدیل کند.

البته، هنوز این شرکت نیاز به الگوبرداری و تقلید از بزرگان بازار نیاز داشت و با کپی کردن به راه خود ادامه می‌داد.

در سال ۲۰۱۷، اسمارت‌فون میت ۱۰ یکی از بهترین گوشی‌های اندرویدی سال انتخاب شد و میت ۲۰ تنها پرچم‌دارهای سامسونگ را بالای سر خود دید.

داستان بهبود و رشد هواوی ادامه یافت و این شرکت چینی بی‌سروصدا به جلو حرکت کرد تا به رویداد کنفرانس جهانی موبایل ۲۰۱۹ بارسلونا می‌رسیم.

جایی که هواوی نشان داد نه تنها قابلیت‌ها و خلاقیت‌های خود را افزایش داده است؛ بلکه می‌تواند طراحی مهندسی بهتر از سامسونگ داشته باشد.

گلکسی فولد در برابر میت ایکس: دو رویکرد کاملا متفاوت

وقتی می‌گوییم هواوی در گوشی میت ایکس بهتر از گلکسی فولد سامسونگ عمل کرده است؛ بحث و مقایسه پردازنده، رم، دوربین و ویژگی‌های دیگری مانند اسکنر اثر انگشت یا بلندگو و باتری نیست.

هر دو شرکت رویکردی کاملا متفاوت و شاید هم متناقض با یکدیگر برای طراحی و ساخت یک گوشی تاشو در پیش گرفتند. داریم از یک تفاوت بسیار بزرگ حرف می‌زنیم که می‌تواند شکست یکی و پیروزی دیگری را در کف بازار رقم بزند.

گلکسی فولد متشکل از دو صفحه‌نمایش کاملا مجزا است. در حالت گوشی، یک صفحه‌نمایش ۴.۶ اینچی با نسبت تصویر ۲۱:۹ در پنل جلویی مشاهده می‌شود.

هنگامی که گوشی را همانند یک کتاب باز می‌کنید و به حالت تبلت درمی‌آید؛ صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر ۷.۳ اینچی با یک ناچ نسبتا بزرگ ظاهر می‌شود. یک طراحی ناهمگن و تا حدودی عجیب و غریب که شاید سامسونگ برای آن منطق درستی دارد.

سامسونگ احساس کرده تعبیه صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر در داخل گوشی، محافظت بیشتری از آن خواهد کرد و از سوی دیگر، ارزان‌تر تمام می‌شود.

این نظریه تا حدودی درست است. صفحه‌نمایش‌های هم‌پوشان در بازار بسیار گران هستند و تا حدودی شکننده‌تر از صفحه‌نمایش‌های سنتی نشان می‌دهند.

اما بزرگ‌ترین مشکل این طراحی، صفحه‌نمایش ۴.۶ اینچی است. اندازه‌ای که دیگر این روزها منسوخ شده است و خیلی کوچک به نظر می‌رسد.

استاندارد گوشی‌های امروزی ۵.۵ اینچ و بزرگ‌تر است. واقعیت این است که نمایشگر دوم ۴.۶ اینچی گلکسی فولد کارایی چندانی نخواهد داشت و احتمالا شما رغبت زیادی به آن نشان نمی‌دهید.

برعکس، هواوی از صفحه‌نمایش هم‌پوشان در وجه بیرونی گوشی استفاده کرده است. صفحه‌نمایش دقیقا از وسط نصف و تا می‌شود یک صفحه‌نمایش عمودی گوشی در جلو و عقب به شما می‌دهد.

با این رویکرد، شما یک صفحه‌نمایش ۶.۶ اینچی برای گوشی و یک صفحه‌نمایش ۸ اینچی برای تبلت دارید.

به وضوح طراحی هواوی بهتر، تمیزتر، زیباتر و دل‌نشین‌تر است. ضخامت گوشی هم نازک‌تر شده است و کاربری آن آسان‌تر است.

باید به قیمت این دو گوشی تاشو هم اشاره کنیم. انتخاب رویکردهای بالا منجر به گرانی ۶۰۰ دلاری گوشی هواوی نسبت به گوشی سامسونگ شده است. میت ایکس با قیمت ۲۶۰۰ دلار و گلکسی فولد با قیمت ۱۹۸۰ دلار روانه بازار می‌شوند.

رابط کاربری سامسونگ هم مطابق انتظار بهتر از هواوی است. این نکته را می‌توان از تصاویر منتشر شده گوشی‌های تاشو فهمید.

چیزهایی که جالب هستند

به طور قطعی نمی‌توان گفت کدام گوشی تاشو بهتر است. هریک از آن‌ها نکات مثبت و منفی دارند.

باید منتظر واکنش بازار به این گوشی‌ها باشیم و زمان حکم کند کدام شرکت و گوشی رهبری بازار اندرویدی‌ها را به دست خواهد گرفت.

گاهی اوقات طراحی و ظاهر می‌تواند عملکرد یک گوشی را مخفی کند و گاهی کیفیت و عملکرد یک گوشی می‌تواند سرپوشی برای ضعف‌های طراحی باشد.

تصاویر نشان می‌دهند میت ایکس زیباتر و تمیزتر از گلکسی فولد است و احتمالا تجربه کاربری لذت‌بخش‌تری دارد.

ولی سامسونگ همیشه در نرم‌افزار، دوربین، رابط کاربری و مزایای رقابتی کیفیت بالایی از خود نشان داده است و طرفداران خاص خودش را دارد.

به‌زودی، گوشی‌های تاشوی دیگری هم معرفی و به این رقابت و جنگ افزوده می‌شوند. به نظر شما، غالب گوشی‌های تاشوی برندهای معروف از رویکرد سامسونگ تقلید کردند یا به رویکرد هواوی گرایش دارند؟

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

ایده‌های خوب و خلاقانه برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضای بیرونی خانه‌های و مجتمع‌های مسکونی و اداری

آیا تا به حال به دنبال الهام گرفتن برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضاهای بیرونی منزل خود بوده‌اید. آیا دوست داشته‌اید بتوانید به نوعی طبیعت را در فضاهای کوچک حیاط آپارتمان یا خانه ییلاقی خود ادغام کنید.در این صورت مجموعه این پست می‌تواند…

سلبریتی‌ها اگر کاری عادی داشتند – پاسخ‌های تصویری میدجرنی

چه می‌شد اگر یک هنرپیشه نامدار در سنی طلایی امکان جذب شدن در رشته بازیگری را پیدا نمی‌کرد یا بحرانی خانوادگی او را وادار به سال‌ها کار عادی می‌کرد. چه می‌شد اگر نخستین کسانی که تست بازیگری از او می‌گرفتند، به کلی مایوس و دلسردش می‌کردند.…

راز تابلوی جیغ ادوارد مونش،۱۸۹۳

مدت‌هاست چهره‌ای که مونش در تابلوی جیغ تصویر کرده، به مثابه کهن‌الگوی هراس و وحشت جا افتاده است. هنوز هم پس از بیش از یک‌ قرن که از خلق این اثر گذشته است اذهان عمومی آن را نماد وحشت قلمداد می‌کند. تابلوی جیغ ملهم از صورتی مومیایی شده از…

مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی که برخی از آنها کمتر دیده شده‌اند و ما را به اندیشه در مورد تاریخ…

عکس‌های تاریخی خلاصه عجیب یک دوران هستند. همه چیز از کیفیت عکس، کادربندی، لباس، ساختمان‌های پیرامون، غذایی که صرف می‌شود، حالت چهره، برشی از یک زمان و مکان است که برای بینندگان بعدی نکته‌های دارند.برخی ازعکس‌های این مجموعه را قبلا…

آینه‌ها در فیلم‌ها: فیلمسازها چگونه دوربین‌ها را موقع فیلمبرداری از آینه‌ها ناپدید می‌کنند؟!

هنگام تماشای فیلم، برخی از بینندگان دوست دارند به دنبال خطا‌هایی باشند، مانند یافتن شواهدی از دوربین‌ها و پرسنل ضبط فیلم یا بوم صدابرداری مشخص در یک صحنه و امثال آن. یکی از موقعیت‌های دشوار برای فیلمسازهای، زمانی است که یک صحنه شامل آینه‌ها…

هوش مصنوعی کودکی بازیگران سریال فرندز Friends را بازسازی کرد!

هوش مصنوعی این روزها کارهای عجیب و غریبی می‌کند و حالا به یاری آن چهره کودکی بازیگران سریال فرندز Friends بازسازی شده است. این فناوری عجیب و غریب، نسخه‌های کودکی شش بازیگر معروف را ایجاد کرده.صفحه فیس بوک the_ai_dreams این کار را کرده،…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.