اگر وقت کم دارید با این ۴ روش ساده مدیریت زمان، می‌توانید کارهای بیشتری انجام بدهید

0

احتمالا شما هم وقت کم می‌آورید و آرزو می‌کنید یک روز بیشتر از ۲۴ ساعت بود یا کارهای شما کمتر می‌شدند.

مدیریت زمان و انجام کارهای بیشتر یک چالش همیشگی است و برای همه افراد در هر سطح و مهارتی یا پست سازمانی مطرح است.

معنای ساده بهره‌وری، کار بیشتر در زمان معین است و اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، اپ‌های پیام‌رسان، چندکارگی، عدم تمرکز و برنامه‌ریزی یا عادت‌های اشتباه افت آن هستند.

ایمیلی پرایس (Emily Price) نویسنده کتاب معروف و پر فروش «Productivity Hacks: 500+ Easy Ways to Accomplish More at Work» ترفندهای ساده‌ای برای انجام کارهای بیشتر در طول روز و مدیریت بهتر زمان و عادت‌های ما پیشنهاد می‌دهد.

برای نمونه، ۴ ترفند و روش ساده زیر می‌توانند بهره‌وری شما را بهبود دهند و ایده‌های جدیدی در مدیریت زمان مطرح کنند:

ترفندهایی ساده برای بهره‌وری روزانه بیشتر

۱- پیش از خواب، بررسی کنید آیا امروز بیشترین تلاش و کارایی را داشته‌اید یا خیر؟

اگر جواب شما مثبت و رضایت‌بخش است؛ می‌توانید روزهای دیگر را هم این‌طور ادامه دهید ولی اگر نتیجه بررسی شما رضایت‌بخش نیست؛ باید در روزهای آینده، عادت‌ها و اشتباهات خود را تکرار نکنید و ادامه ندهید.

سعی کنید هر روز، کارهای خود را به بهترین شکل انجام دهید و فردی فعال‌تر و موثرتر باشید.

۲- استفاده از مانیتور یا صفحه‌نمایش دوم به شما این امکان را می‌دهد تا به طور همزمان چندین پنجره یا برنامه کاربری باز شده داشته باشید و پروسه سوییچ شما میان کارها سریع‌تر باشد.

۳- اگر در جلسه‌ای، بخشی از آن به شما مربوط است؛ نیازی است کل جلسه را حضور داشته باشید. از برگزارکنندگان جلسه بخواهید اگر به حضور شما نیازی نیست؛ جلسه را ترک کرده و سراغ کارهای با اولویت بالاتر بروید تا وقت خود را مفیدتر مصرف کرده باشید.

۴- هرگز از تبلت به عنوان صفحه‌نمایش دوم خود استفاده نکنید. شاید ایده جالبی باشد که ایمیل‌های روزانه یا تقدیم و یادداشت‌ها را روی تبلت انجام دهید ولی نمی‌تواند کارهای روزانه و برنامه‌های کاربردی دسکتاپ را با تبلت پیش ببرید جز اینکه وقت بیشتری تلف کنید.

ابزارهایی مانند Duet Display می‌توانند این وضعیت را بهبود دهند و تبلتی مانند آیپد را به صفحه‌نمایش دوم شما بدل کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.